Pasitinkame naujuosius „Galaxy Note 20“ telefonus: 5 naujovės, kurios nustebins

Jau greitai „Galaxy Note 20“ ar „Galaxy Note 20 Ultra“ telefonus bus galima laikyti savo rankose, bet natūralu, kad kyla daug klausimų. Koks ekranas? Ar įspūdinga kamera? Kiek patobulėjo šios telefonų serijos vizitine kortele laikomas „S Pen“ įvesties rašiklis? „Bitės Profai“ ne tik išsamiai atsako į visus šiuos klausimus, bet ir išskiria 5 naujųjų „Samsung“ telefonų naujoves, kurios taps rimtu konkurenciniu pranašumu rinkoje.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Įvesties rašiklis „S Pen“ jau beveik visai panaikino ribą tarp rašymo ekrane ir ranka ant popieriaus
  • Nuo šiol savo „Note“ telefoną prijungti prie didelių ekranų ir paversti asmeniniu kompiuteriu galėsime be laidų
  • „Galaxy Note 20 Ultra“ ekranas šiuo metu yra pažangiausias rinkoje
  • „Samsung“ naujuose telefonuose vienodai daug dėmesio skyrė tiek fotografavimui, tiek filmavimui

O jeigu apie tai, kuo pasižymės naujieji „Samsung“ flagmanai norite sužinoti daugiau, tai padaryti galite tiesiog toliau skaitydami šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Samsung“ telefonų gerbėjams ši vasara baigiasi džiugiai, nes pagaliau atskleistos visos kortos apie naujuosius „Galaxy Note 20“ ir „Galaxy Note 20 Ultra“ telefonus. Todėl dabar svarbiausi klausimai yra du – kiek teisingi buvo prieš oficialų telefonų pristatymą sklandę gandai ir ar „Samsung“ nepateikė naujų staigmenų? Taip pat jau dabar galima pasakyti, kad naujieji žinomos kompanijos flagmanai tikrai sudomins tuos vartotojus, kurie ieško įrenginio su geriausiu įvesties rašikliu ar pažangiausiu ekranu“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi 5 naujovėmis, kuriomis visus nustebinti žada naujieji „Samsung“ telefonai.

1. Įvesties rašiklis „S Pen“ – dar arčiau realaus pojūčio

Rašiklis | BITĖ


Kaip teigia „Bitės Profas“, joks kitas telefonas neturi tokio pažangaus įvesties rašiklio, kokiu pasižymi „Samsung“ „Note“ serijos telefonai. Be to, šie rašikliai visuomet yra telefonų komplektacijoje ir kiekvieną kartą nustebina vis naujais patobulinimais.

„Nuo pat pradžių vienas didžiausių įvesties rašiklio „S Pen“ tikslų buvo sukelti pojūtį, lyg iš tiesų rašytume pieštuku ant lapo. Siekti šio tikslo kompanijai „Samsung“ sekėsi visai neprastai – jau kelių kartų įrenginių įvesties rašikliai gali reaguoti į mūsų paspaudimo rašikliu stiprumą. Kita vertus, šiųmetiniai „Note 20“ telefonai stebina dar labiau, nes juose beveik panaikinamas vėlavimo laikas tarp braukimo rašikliu ekrane ir šio veiksmo atvaizdavimo. Palyginimui, „Note 10“ turėjo 42 milisekundžių (ms) palietimo vėlavimo laiką. Tuo metu naujasis „Note 20“ turi beveik dvigubai mažesnį – 26 ms – vėlavimo laiką, o „Note 20 Ultra“ tik 9 ms. Todėl galima sakyti, kad rašant ar piešiant naujuose „Note“ telefonuose įvesties rašikliu jausimės beveik taip pat, lyg tai darytume su pieštuku ant popieriaus“, – sako K. Špiliauskas.

Dar vienas svarbus pokytis, susijęs su įvesties rašikliu „S Pen“, kaip pastebi ekspertas, yra „Samsung Notes“ programėlės atnaujinimas. Joje saugomi visi įvesties rašikliu parašyti užrašai ar piešiniai, bet nuo šiol programėlė leis garso įrašus akimirksniu paversti tekstu, o pačius rašikliu sukurtus įrašus kategorizuoti bei kurti jiems naujus aplankus. Galiausiai, pasak „Bitės Profo“, nuo šiol visus „S Pen“ rašikliu parengtus failus galėsime lengvai pasiekti ir iš kitų įrenginių, pavyzdžiui, asmeninio kompiuterio.
 
2. Galimybė paversti telefoną kompiuteriu tampa belaide

Televizorius | BITĖ


„Ištikimiems „Samsung“ gerbėjams „Dex“ funkcija neturėtų būti naujiena. Ji leidžia telefoną prijungti prie monitoriaus ar televizoriaus ir paversti jį beveik pilnaverčiu asmeniniu kompiuteriu, išnaudojant visą telefono galingumą dideliame ekrane. Tiesa, iki šiol norint išmėgint šią funkciją reikėjo papildomai įsigyti specialų laidą „USB Type C“ – HDMI, kuris randamas ne visose parduotuvėse ir gali kainuoti daugiau nei 15 eurų. Dėl šios priežasties su „Dex“ galimybėmis iki šiol susipažino toli gražu ne visi, bet su naujais „Note“ telefonais situacija turėtų pasikeisti. Nauji šios serijos telefonai jau turi patobulintą „Wireless Dex“ funkciją. Ji leidžia sujungti savo telefoną su didžiąja dalimi naujausių (ir nebūtinai „Samsung“) televizorių jau be jokių laidų. „Wireless Dex“ patogi ir tuo, kad prisijungus telefoną prie didelio ekrano mes ir toliau galėsime išnaudoti visas reikalingas telefono funkcijas. Galiausiai, naujų „Note“ ekranus galėsime tiesiog paversti valdymo skydeliais, kuriuose braukdami „S Pen“ įvesties rašikliu kompiuteriams būdingą pelės žymeklį valdysime televizoriaus ekrane“, – teigia „Bitės Profas“.
 
3. „Galaxy Note 20 Ultra“ turi pažangiausią ekraną

Ekranas | BITĖ


„Naujojo „Galaxy Note 20“ ekranas, kaip ir reikėjo tikėtis, tikrai vertas pagyrimų. Pirmiausiai, jis erdvus – telefonas turi net 6,7 colio įstrižainę – o taip pat jis naudoja kontrastingumą užtikrinančią „Super AMOLED FHD+“ technologiją. Kita vertus, kur kas didesnių naujienų „Samsung“ paruošė su „Galaxy Note 20 Ultra“. Kalbant atvirai, šio modelio ekraną dabar galima vadinti ko gero pačiu pažangiausiu ekranu visoje rinkoje. Stebina vien tai, kad jo ekrane, lyginant su „Galaxy Note 10“, net 25 proc. geriau matomas vaizdas tiesioginėje saulės šviesoje. Taip pat „Note 20 Ultra“ modelio ekranas palaiko didesnį kontrastingumą suteikiantį HDR10+ formatą bei šiuo metu vienas tiksliausiai tarp visų įrenginių atkuria spalvas (0.5 JNCD). Lyginant su „Note 10“, naujasis „Note 20 Ultra“ ir 35 proc. mažiau vargina akis naudojantis telefonu vakare. Nors šie skaičiai tikrai daro įspūdį, vyšnia ant torto, kalbant apie ekraną, yra „Note 20 Ultra“ kadrų atnaujinimo dažnis, kuris yra net 120 Hz. Jo dėka nuo šiol visos animacijos, žaidimų grafika ar paties įrenginio valdymas atrodys kur kas sklandžiau“, – išskiria K. Špiliauskas.
 
4. Nustebins ir filmuojančius, ir fotografuojančius

Kamera | BITĖ


Anot „Bitės Profo“, būtent kameros, jei lygintume naujuosius „Note 20“ telefonus su pirmtakais „Note 10“, yra vienas iš labiausiai patobulėjusių aspektų. Svarbu tai, kad „Samsung“ naujuose „Note 20“ telefonuose vienodai didelį dėmesį skyrė tiek fotografavimui, tiek filmavimui.

„Pirmiausiai, „Note 20“ telefonai pasiūlys viską, kuo jau spėjo nustebinti kiek ankstesni „Galaxy S20“ serijos telefonai: galimybę nuotraukoms sukurti savo filtrus, vieno kadro fiksavimo funkciją (kai telefonas pats nufotografuoja keletą kadrų pafilmuoja ir pasiūlo tinkamiausius filtrus tai akimirkai) ir galimybę filmuoti net 8K raiška. Kita vertus, naujųjų telefonų kameros turi ir nemažai naujovių. Pavyzdžiui, patobulinti „Note 20“ telefonų trigubų kamerų jutikliai, kurie leis įmažinti vaizdus dar kokybiškiau. Lyginant su „Note 10“, naujųjų telefonų pagrindinės kameros turi didesnius jutiklio pikselius, o tai leis fotografuojant iš aplinkos surinkti daugiau šviesos ir ryškiau įamžinti nuotrauką. 12 MP „Note 20“ kamera gali surinkti iš aplinkos net 80 proc. daugiau šviesos, o 108 MP „Note 20 Ultra“ kamera – net 160 proc. Abu nauji telefonai pasižymi įspūdinga „Space Zoom“ funkcija, kuri leidžia labai daug kartų priartinti vaizdą. „Note 20“ telefonas optiškai gali priartinti vaizdą 3 kartus, o skaitmeninio priartinimo būdu – iki 30 kartų. Tuo metu „Note 20 Ultra“ vaizdą gali artinti 5 kartus optiškai ir net iki 50 kartų skaitmeniniu būdu“, – lygina ekspertas.

„Note 20 Ultra“ telefonai, kaip teigia K. Špiliauskas, turi ir atnaujintą hibridinio autofokusavimo sistema. Ji leidžia daug greičiau ir tiksliau nustatyti atstumus iki fotografuojamų objektų. Taip pat pastaroji sistema padės tiksliau aptikti, kur yra žmonių veidai ir tinkamiau parinkti fotografavimo nustatymus. Galiausiai, anot eksperto, smagi naujiena laukia ir mėgstančių filmuoti telefonu. Nuo šiol tie, kas turi „Galaxy Buds“ ausines, filmuodami su „Note 20“ telefonais galės šių ausinių mikrofonus naudoti garso įrašymui. Tai leis vaizdo įrašuose turėti dar geriau perteiktą stereo garsą.
 
5. Dar galingesnis ir našesnis

Procesorius | BITĖ


„Nekantraujantiems sužinoti daugiau apie naujųjų „Note“ telefonų galingumą – taip pat geros žinios. „Galaxy Note 20“ turi 8 GB darbinės atminties, o „Galaxy Note 20 Ultra“ – net 12 GB. Tai yra įspūdingi skaičiai. Palyginimui, tokia darbine atmintimi gali pasigirti tikrai ne kiekvienas kompiuteris. Dėl šios priežasties naujieji telefonai lengvai susitvarkys su tokiomis užduotimis kaip kelių programėlių naudojimas vienu metu. Abu telefonai turi „Exynos 990“ procesorių, kurio dėka, lyginant su pirmtaku „Note 10“, jie yra net 19 proc. greitesni ir 15 proc. geriau apdoroja grafiką. Pastarasis aspektas ypatingai aktualus mėgstantiems žaidimus. Verta pastebėti tai, kad „Galaxy Note 20 Ultra“ palaiko 5G kartos internetą, o tai reiškia, jog kai tik ši technologija atsiras Lietuvoje, telefonas iš karto leis naudotis greičiausio interneto galimybėmis. Galiausiai, kaip ir buvo galima tikėtis, „Galaxy Note 20“ ir „Galaxy Note 20 Ultra“ turi atitinkamai 4300 mAh ir 4500 mAh baterijas. Šių baterijų su kaupu pakaks tam, kad telefonai be didesnio vargo atlaikytų net ir itin aktyvias dienas“, – apibendrina „Bitės Profas“.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.