Naujoji operacinė sistema „Fuchsia“: „Google“ sujungs visus mūsų įrenginius

Kiekvienas „Apple“ įrenginių vartotojas žino, kaip patogu naudotis vientisa operacinės sistemos aplinka, jungiančia visus turimus įrenginius. „Android“ vartotojai tokios galimybės beveik neturi, todėl „Google“ jau keletą metų slapta kuria naują operacinę sistemą „Fuchsia“. Ji ne tik gali pakeisti „Android“, bet ir tapti išmaniuosius įrenginius bei daiktų internetą (angl. Internet of Things) jungiančia ekosistema. „Bitės Profai“ plačiau pasakoja apie šį paslaptingą ir jau daugiau nei tris metus trunkantį „Google“ projektą.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Tikimasi, kad operacinė sistema „Fuchsia“ sujungs telefonus, planšetinius ir įprastus kompiuterius su kitais išmaniąsias galimybes turinčiais daiktais.
  • Planuojama, kad ši sistema bus saugesnė bei lanksčiau dirbs su dirbtiniu intelektu ir balso kontrole.
  • „Fuchsia“ turėtų sėkmingai prisitaikyti prie vartotojų poreikių daugiafunkciškumo ir skirtingų įrenginių.

Norite apie operacinę sistemą „Fuchsia“ sužinoti daugiau? Tuomet tiesiog toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„2016 metais programuotojus ir interneto svetainių kūrėjus vienijančioje atviroje platformoje „GitHub“ pasirodė „Google“ kvietimas prisijungti prie „Fuchsia“ projekto vystymo. Kompanija tik vėliau atskleidė daugiau detalių apie šią atviro kodo programinę įrangą“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.
 
Iki šiol „Google“ naudojo skirtingus programinės įrangos sprendimus. Mobiliuosiuose telefonuose ir planšetėse veikė „Android“ operacinė sistema, o kompiuteriuose – „Chrome OS“. Jas abi vienijo „Linux“ branduolys (angl. kernel) – tai tam tikras vertėjas, per kurį įrenginio technologijos sąveikauja su programine įranga.
 
Tuo metu naujai kuriama operacinė sistema bus pagrįsta ne „Linux“, bet pačios „Google“ sukurtu branduoliu „Zircon“. Išskirtinė jo savybė yra ta, kad jis naudojamas ne tik telefonuose, planšetiniuose ir įprastuose kompiuteriuose, bet ir kituose išmaniuose įrenginiuose – kamerose, namų kontrolės mechanizmuose, šaldytuvuose, siurbliuose ar net dantų šepetėliuose.
 
„Android“ – tarp draugo ir konkurento
 
Ekspertai kalba, jog „Google“ nujaučia artėjančią daiktų interneto populiarumo bangą, todėl stengiasi pasitikti šį iššūkį pasiruošusi. Kadangi automatiškai trūkumą nustatantys ir savarankiškai pieno papildymą užsakantys šaldytuvai jau virsta realybe, naujoji „Fuchsia OS“ būtent šiai, daiktų interneto, rinkai pasiūlys programinės įrangos sprendimą.
 
„Tikimasi sukurti sistemą, kuri būtų saugesnė nei iki šiol naudojamos, lanksčiau adaptuotų dirbtinio intelekto sprendimus ir kontrolės balsu galimybę. „Fuchsia“, pirmiausia, bus subalansuota išmaniesiems namų prietaisams, o tik po to šio projekto komanda imsis išmaniųjų įrenginių – nešiojamų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų. Tokia prioritetų tvarka atrodo logiška, nes iki šiol išmaniuosiuose įrenginiuose veikianti „Android“ sistema dėl savo suderinamumo su įvairiausiais įrenginiais yra bene sėkmingiausias „Google“ projektas. Konkuruoti prieš ją su savo pačių sukurta sistema neatrodo efektyvu. Juo labiau, kad „Fuchsia“ suderinamumo aspektu greičiausiai bus dar sėkmingesnė. Norėdama apsidrausti, kompanija programos kūrėjams nurodo bent jau pradžioje palikti suderinamumo su „Android“ programėlėmis galimybę“, – teigia „Bitės Profas“.
 
Tuo tarpu „Chrome OS“ po truputį užleidžia savo vietą – „Android“ programėlės jau veikia „Chromebook“ kompiuteriuose.

Nam7 5renginiai | BITĖ
 
Žvilgsnis į „Fuchsia“ išvaizdą: iškalbinga tyla?
 
Šiuo metu „Fuchsia“ dar neturi veikiančių programų, todėl sunku kalbėti apie tikrąjį jos funkcionalumą. Nepaisant to, jau galime žvilgtelėti į tai, kaip atrodo operacinės sistemos aplinka. Tiesa, kol kas ją sudaro tik vertikaliai slenkantis valdiklių sąrašas, profilio nuotrauka ir keletas nustatymų valdiklių.
 
„Panašu, kad „Fuchsia“ tikrai patiks tiems, kurie mėgsta atlikti kelis darbus vienu metu. Užvilkus vienos programėlės ikonėlę ant kitos, iškart atsiranda galimybė atidaryti padalytą langą. Grįžus į pagrindinę aplinką, prie naudojamų programų galima prijungti dar vieną ar dvi. „Fuchsia“ taip pat prisitaikys prie ekrano dydžio ir pasiūlys patogiausią vartotojo sąsają“, – išskiria „Bitės Profas“.
 
Šiandien sunku atsakyti, ar „Fuchsia“ taps dar vienu grandioziniu „Google“ projektu, ar vis tik dulkės lentynose šalia „Google Now“, „Google Plus“ ir kitų užmirštų projektų. Galbūt noras orientuotis į rinkoje augantį išmanių daiktų poreikį ir bendros jų ekosistemos kūrimą pelnys kompanijai šlovę. Kita vertus, galbūt tai bus toks patogus sprendimas, kad atsiras visuose mūsų išmaniuosiuose įrenginiuose. Atsakymą sužinosime jau visai netrukus.

Išmanieji įrenginiai | BITĖ
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.