PROFAI likusiems namuose: išsaugokite fizinį aktyvumą

Dienas leidžiant namuose, mankštos ir fizinio aktyvumo poreikis niekur nedingsta – su išmaniosiomis technologijomis treniruotę nesunku perkelti į savo svetainę ar miegamąjį. Patarimų, kaip atlikti vienus ar kitus patarimus, netrūksta „YouTube“ ar kitose socialinėse platformose, tačiau mankštintis padeda ir gausybė programėlių. Keletas jų – „Bitės Profų“ apžvalgoje.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Fiziniam aktyvumui nebūtina sporto salė – namuose galite atlikti tiek lėtus jogos pratimus, tiek užsiimti aukšto intensyvumo treniruotėmis.
  • Įvairios sporto programėlės prisitaiko prie jūsų poreikių, todėl daugelyje jų galėsite sudaryti lūkesčius atitinkančią treniruočių programą.
  • Nebūtina izoliuotis namuose – kai kurios programėlės padės sekti fizinį aktyvumą lauke, o humoro jausmą turintys kūrėjai siūlo rytinio bėgimo metu įsijausti į zombių apokalipsę.

Įdomu, kokios programėlės padės namuose susikurti sporto salę? Plačiau apie tai skaitykite šiame „Bitės Profų“ straipsnyje.

„Pamirškite pasiteisinimus – nors sporto klubai uždaryti, fizinio aktyvumo poreikis išlieka. Vis dar galite mėgautis treniruotėmis gryname ore, o įvairaus intensyvumo pratimus galite atlikti ir svetainėje. Jei nežinote, nuo ko pradėti, imkite išmanųjį ir susipažinkite su penkiomis programėlėmis. Jos subalansuotos skirtingiems poreikiams – nuo raminančios jogos iki septynias minutes trunkančios aukšto intensyvumo treniruotės. Kai kurios jų turi mokamas versijas – su jomis galėsite sudaryti asmeninę treniruočių programą ir net gauti individualias trenerių konsultacijas“, – stiprinti savo kūną kviečia „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
 
1. Intensyvi treniruotė skubantiems

Treniruotė | BITĖ


Programėlė: J&J Official 7 Minute Workout

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
Septynių minučių treniruotė – šių dienų sveikatingumo mados klyksmas. Per septynias minutes atliekami keli skirtingi, intensyvūs pratimai – pritūpimai, atsilenkimai, šuoliai ir kiti. Kiekvienam jų skiriama 30 sekundžių, o po trumpos pertraukos imamasi kito.
 
„Programėlių, siūlančių šią treniruotę, netrūksta, tačiau „J&J“ siūlo 22 parengtas programas su skirtingais pratimais, todėl lengviau rasite tai, kas tinka būtent jums. Skiriasi ir jų trukmė – vienos treniruotės užtrunka 7 minutes, tačiau ieškantys iššūkių gali rinktis ir pusvalandžio trukmės“, – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas.
 
Programėlėje siūlomi 72 skirtingi pratimai ir vaizdo įrašai, patariantys, kaip taisyklingai juos atlikti. Iš skirtingų pratimų galite sukurti ir savo treniruočių programą – teliks rasti laisvą akimirką, paspausti mygtuką ir pradėti mankštintis.
 
2. Asmeninis treneris – jūsų kišenėje

Treniruotė | BITĖ


Programėlė: „Sworkit“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: Bandomoji versija nemokamai, vėliau – nuo 9,99 Eur/mėn.

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
Sveikai gyvensenai nebūtina sporto salė ir milžiniškas inventorius, įsitikinę „Sworkit“ kūrėjai. Programėlė įvertins jūsų turimą inventorių, skiriamą laiką bei keliamus tikslus ir pagal tai sudarys tinkamiausią treniruočių programą.
 
„Sworkit“ sukurta tiems, kurie nori sportuoti čia ir dabar, neieško pasiteisinimų ar negali nuvykti į toli esantį sporto klubą. Programėlė siūlo skirtingus pilateso, kardio, jogos ir kitų treniruočių modelius, todėl rasite sprendimą savo tikslams pasiekti – ar siektumėte atsikratyti papildomų kilogramų, ar norėtumėte sustiprinti raumenis“, – sako Martynas.
 
Programėlė sukurta taip, kad rastų palankiausią būdą pakeisti jūsų kasdienius įpročius ir įtemptoje darbotvarkėje skirtumėte laiko kūnui. Be to, „Sworkit“ suderinama su kitomis sveikatingumo programėlėmis.
 
3. Paverskite rytinį bėgiojimą trileriu

Treniruotė | BITĖ


Programėlė: „Zombies, Run!“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
Fone skamba grėsminga muzika, miesto gatvės ištuštėjusios ir atrodo, kad likote vienintelis išsigelbėjęs – pažįstama scena iš kino filmo? Ne, tiesiog bėgimui pasirinkote neįprastą programėlę „Zombies, Run!“ Ji sukuria zombių apokalipsės atmosferą, kad bėgti būtų ne taip nuobodu.
 
„Galima pajuokauti, kad ši programėlė ypač tinkama šiandien, kai miestų gatvės tuštesnės ir primena apokalipsę. Užsiriškite sportbačių raištelius, įsijunkite programėlę, įsidėkite ausines, ženkite į lauką ir išgirsite – įtemptos muzikos fone jau girdėti zombių urzgimas ir šnaresys. Nelieka nieko kita, kaip tik bėgti“, – juokauja Martynas.
 
Nuo šiol kiekvienas bėgimas bus lyg įtemptas veiksmo filmas, o jūs – pagrindinis jo herojus, siekiantis išgyventi. Juk su humoru lengviau išgyventi net sunkiausias situacijas!
 
4. Atraskite jogos paslaptis

Treniruotė | BITĖ


Programėlė: „Daily Yoga“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai, „Pro“ narystė – nuo 10,99 Eur/mėn.

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
Sportas ir fizinis aktyvumas nebūtinai reiškia nubėgtus kilometrus ir žliaugiantį prakaitą – mankštintis galima pasitelkus ir žemo intensyvumo treniruotes. Vis labiau populiarėjanti joga lavina kūno lankstumą, nuramina mintis ir stiprina net smulkiausius kūno raumenis.
 
„Pradedantieji „Daily Yoga“ programėlėje ras visus jogos pagrindus, o pažengusieji galės semtis patirties iš žymiausių pasaulio meistrų. Jei nežinote, ar ši mankšta tinka jums, nemokama programėlės versija leis išbandyti pačias populiariausias pozas ir treniruotes“, – programėlę pristato Martynas.
 
Įsigiję „Gold“ arba „Silver“ narystę, galės atlikti pratimus iš beveik 200 pozų bibliotekos. Programėlė leidžia susikurti savo treniruočių planą, o patirties galėsite semtis ir iš kitų gausios bendruomenės narių. Su „Daily Yoga“ mankšta nesunkiai taps kasdieniu įpročiu.
 
5. Besirūpinančioms savimi

Treniruotė | BITĖ


Programėlė: „WeBurn“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai, „Premium“ versija – nuo 2,99 Eur/mėn.

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
„WeBurn“ – tai dar viena septynių minučių treniruočių programėlė, subalansuota moterims. Jos kūrėjai įsitikinę – sportuoti gali būti smagu, todėl stengiasi tai perteikti ir programėlės aplinkoje.
 
„Programėlė pozicionuoja save kaip bendruomenę, prie kurios nemokamai gali prisijungti kiekviena moteris. Pasirinkusios šią narystės formą, gaus dvi aukšto intensyvumo treniruotes ir galės prisijungti prie treniruočių iššūkių“, – pasakoja „Bitės Profas“.
 
Jei nuspręsite sporto klubo narystę iškeisti į „Premium“ versiją, „WeBurn“ pasiūlys jums 24 programas, suskirstytas į tris sudėtingumo lygius. Taip pat turėsite daugiau suasmeninimo galimybių ir galėsite sudaryti asmeninį treniruočių planą.
 
6. Sveikos gyvensenos profesionalai

Treniruotė | BITĖ


Programėlė: „Nike Training Club“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai, „Premium“ versija – nuo 15,99 Eur/mėn.

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
„Nike“ puikiai ne tik gamina kokybišką sporto inventorių, bet ir rūpinasi, kad sveikas gyvenimo būdas taptų įpročiu. Todėl „Nike Training Club“ rasite kur kas daugiau, nei treniruočių pratimai.
 
„Žinoma, programėlė pirmiausia sukurta tam, kad rastumėte mėgstamiausią fizinę veiklą – nuo jogos iki jėgos pratimų. Pamokas jums ves geriausi pasaulio sporto meistrai bei treneriai. Tačiau kartu „Training Club“ rasite ir mitybos patarimų, ir daugybę turinio, skirto būtent jums“, – sako Martynas.
 
Įsigiję „Premium“ narystę, galėsite rinktis iš 4-6 savaičių trukmės sporto programų, vedamų „Nike“ trenerių, taip pat gausite naudingų, jums subalansuotų sveikos gyvensenos įžvalgų.
 
Martynas primena, kad „Google“ suteikia pinigų grąžinimo galimybę, jei programėlė neatitinka jūsų lūkesčių. per dvi valandas galite atgauti visą sumokėtą sumą be jokių papildomų sąlygų. Jei pavėlavote, per 48 valandas galite pateikti prašymą su priežastimi „Google“ Norėdami atgauti pinigus per dvi valandas po įsigijimo, atidarykite „Play Store“ programėlę, pasirinkite meniu ir ieškokite „Užsakymų istorijos“. Pasirinkite norimą grąžinti programėlę, spauskite „Pranešti apie problemą“ ir pasirinkite jums tinkamą priežastį.
 
„Bitės“ klientai visus norimus žaidimus gali pirkti ar už jų paslaugas sumokėti dar lengviau – be kredito kortelės ar banko pavedimo. Sužinokite, kaip tai galite padaryti ir jūs: instrukcija „Android“ vartotojams; instrukcija „iOS“ vartotojams.
 
O jei norite apie išmaniuosius sprendimus, kurie gali padėti sėkmingai leisti laisvalaikį ar dirbti namuose, sužinoti daugiau, apsilankykite tinklapyje https://www.bite.lt/profai. Išmaniųjų technologijų specialistai „Bitės Profai“ nemokamai konsultuoja visų operatorių klientus.