„CES 2022“: karščiausios naujienos iš technologijų parodos

Šią savaitę Las Vegase vyksta didžiausia technologijų paroda pasaulyje „CES 2022“. Pernai nuotoliniu būdu vykęs renginys šiemet persikėlė į daugiau nei 400 tūkst. kv. m išplėstą konferencijų centrą ir yra pirmasis atsinaujinusiame pastate vykstantis renginys. „CES 2022“ tradiciškai pristatomos svarbiausios metų technologijų tendencijos ir įdomiausios inovacijos, kurias dažnai galime laikyti ateities kelrodžiais.
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • Kasmet sausį Las Vegase vyksta didžiausia technologijų paroda pasaulyje „CES 2022“
  • „SONY“ pristatė pirmąjį „QD-OLED“ televizorių, kuris vaizdo kokybę pakels į dar aukštesnį lygį
  • Virtualios realybės įranga „PlayStation VR2“ siūlo naujų sensorinių savybių, patobulintą vaizdo sekimą bei detalesnę grafiką
  • „Nvidia“ sukurtos vaizdo plokštės nešiojamiesiems kompiuteriams šiuo metu yra greičiausios rinkoje
  • „Samsung“ pristatė televizoriaus pultelį, įsikraunantį nuo radijo bangų, pavyzdžiui, „Wi-Fi“

Daugiau apie karščiausias „CES 2022“ parodos naujienas sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Parodoje svarbiausias metų naujoves pristatė technologijų milžinės „Samsung“, „Sony“, LG“, „Intel“ ir kitos. Šįmet „CES 2022“ išvydome naujų televizorių, išmanių sprendimų kompiuteriams, ilgai lauktą „Sony PlayStation 5“ virtualios realybės įranga ir daugybę kitų. Be to, „Samsung“ pristatė ir naujausią savo išmanųjį telefoną – „Samsung Galaxy S21 FE“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Naujausias „Samsung“ išmanusis

Dėl patrauklios kainos ir aukščiausios klasės funkcijų „Samsung Galaxy S21 FE“ laikomas vienu geriausių vidutinės klasės telefonų.

„Samsung Galaxy S21 FE“ įmontuotas erdvus 6,4 colių 120 Hz ekranas, dėl kurio jis dar greičiau reaguoja į pirštų prisilietimus. Jis taip pat turi tris galines kameras: plataus ir itin plataus matymo kampo, teleobjektyvą bei 32 MP priekinę kamerą. Dar viena naujovė – galimybė persijungti tarp skirtingų kamerų ir vienu metu filmuoti tiek priekine, tiek galine kamera“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Daugiau „Samsung“ įrenginių lankstymo galimybių

samsung-flex
Šaltinis: "YouTube"
 
Prieš kurį laiką lankstomus telefonus pristačiusi „Samsung“ toliau dirba juos tobulindama ir suteikdama jiems dar daugiau galimybių nei turime šiandien. Parodos metu „Samsung“ pristatė lankstomų ekranų koncepcijas, kad galėtume iš arčiau pažvelgti į kuriamus ateities sprendimus.

„Flex S“ koncepcija yra išmanusis telefonas, kurio ekraną galima sulenkti du kartus. Sulenkus, ekranas lieka išorėje ir, priklausomai nuo perlenkimų skaičiaus, gali būti išnaudotas kaip išmanusis telefonas ar planšetė. Tuo metu „Flex G“ ekranas irgi lenkiasi du kartus, tačiau, priešingai nei „Flex S“, viršutinis ekranas lieka viduje, taip apsaugant jį nuo subraižymų“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Kita „Samsung“ pristatyta koncepcija yra „Flex Slidable“. Tai – prireikus, išsitraukiantis išmaniojo telefono ekranas, kuris praplečia ekrane matomą vaizdą. Tad žiūrėdami vaizdo įrašus ar žaisdami žaidimus, turėsite kur kas daugiau erdvės turiniui.

„Samsung“ taip pat pademonstravo išmanų garsiakalbį, aplink kurį apsigaubęs „OLED“ technologijos ekranas išsilanksto į plokščią 12 colių ekraną, kuris, be abejonės, praverstų vaizdo skambučiams ar žaidimams.

Pirmasis „QD-OLED“ televizorius

Japonijos bendrovė „SONY“ parodoje pristatė pirmąjį „QD-OLED“ televizorių. „OLED“ daugeliu atveju yra pažangiausi ekranai, užtikrinantys aukščiausią vaizdo kokybę, tačiau „QD-OLED“ visa tai pakelia į dar aukštesnį lygį.

„Pirmiausia „QD-OLED“ yra šviesesni, jų spalvų šviesumas yra net 200 proc. didesnis, lyginant su ankstesniais „Sony OLED“ modeliais. Taip pat „QD-OLED“ ekranai teoriškai turėtų dar labiau sumažinti pikselių išdegimo tikimybę, tačiau tai parodys tik laikas“, – teigia „Bitės Profas“.

Spalvą keičiantis „BMW“

BMW-keicia-spalva
Šaltinis: "YouTube"
 
Technologijų milžinė „BMW“ pristatė išskirtinį spalvą keičiantį automobilį.

„Vos vieno mygtuko paspaudimu galėsite pakeisti automobilio spalvą. Vokiečių automobilių gamintoja iki šiol neatskleidė, kokia technologija pasitelkiama įspūdingam spalvos pasikeitimui. Iki šiol aišku, kad technologija itin jautri temperatūrų pokyčiams ir tikėtina, kad veikia tik tada kai automobilis yra šešėlyje“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Ilgai laukta „Sony PlayStation“ virtualios realybės įranga

Sony-PlayStation-VR2
Šaltinis: "YouTube"
 
„PlayStation VR2“ – ilgai laukta virtualios realybės įranga, apie kurią pagaliau pranešta „CES 2022“ metu.

„Virtualios realybės įranga siūlo naujų sensorinių savybių, patobulintą vaizdo sekimą bei detalesnę grafiką. Nuo šiol ji galės sekti, kur žiūrite, o greitesnis atsakas į vibraciją suteiks dar daugiau realumo. Būtina paminėti ir tai, kad vaizdas galės būti atvaizduotas 4K raiška 90 ar 120 kadrų per sekundę greičiu. O matymo kampas išplėstas net iki 110 laipsnių, kas dar labiau pagerins žaidimų patirtį“, – sako „Bitės Profas“.

Ekspertas pratęsia, kad „PlayStation VR2“ taip pat seks žaidėją ir valdiklius per integruotas kameras, esančias ausinėse. Dėl šios priežasties judesiai ir į vieną ar kitą pusę nukreiptas žvilgsnis atsispindės žaidime. Gera žinia, kad įrangą prijungti prie konsolės galėsite kur paprasčiau nei anksčiau, tam tereikės vos vieno „USB Type-C“ laido.

Naujienos iš „Nvidia“

Nvidia-naujienos
Šaltinis: "YouTube"
 
Netikėtų sprendimų pristatė ir JAV technologijų bendrovė „Nvidia“, sukūrusi naujų vaizdo plokščių (GPU) nešiojamiesiems kompiuteriams: „RTX 3070 Ti“, „RTX 3080 Ti“.

„Nors stacionarių kompiuterių rinkoje šios vaizdo plokštės nėra naujovė, tačiau tarp nešiojamųjų kompiuterių šiuo metu tai pačios galingiausios GPU“, – tikina M. Vrubliauskas.

Ekspertas pratęsia, kad „Nvidia“ parodoje pristatė ir vaizdo plokštę stacionariems kompiuteriams. „RTX 3090 Ti“ – neabejotinai, bus galingiausia žaidimams skirta vaizdo plokštė, kuri nurungs dabartinę lyderę „RTX 3090“. Remiantis pateiktais parametrais, „RTX 3090 Ti“ bus už ją 11 proc. greitesnė, tačiau tik realūs testai (kai plokštė pasieks rinką) parodys, kaip bus iš tikrųjų.

„LG“: bakstelėję sužinokite, kas šaldytuvo viduje

Lg-saldytuvas
 
Parodoje taip pat pristatytas „InstaView“ šaldytuvas. Bakstelėjus jį kelis kartus, galima peržiūrėti, kas viduje, neatidarius durų. Taip sumažinamas vėsaus oro praradimas ir maistas ilgiau išlieka šviežias.

„Šaldytuve įrengtas tamsus stiklas, kuris po poros bakstelėjimų pasidaro permatomas. Ši technologija jau naudojama pažangiausiuose automobiliuose, o išmaniųjų telefonų gamintojas „OnePlus“ tokį sprendimą pristatė parodydamas vieno iš savo įrenginių modelio dizainą, kai tokiu būdu yra paslepiama pagrindinė įrenginio kamera“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Nauji „Arlo“ jutikliai

arlo-sensoriai
 
„Arlo“ yra vienas lyderiaujančių vaizdo stebėjimo kamerų gamintojų pasaulyje. „CES 2022“ parodos metu pristatytas naujas jo produktas – funkcionalūs jutikliai – yra nominuotas inovacijų apdovanojimui.

„Jutikliai geba atpažinti bet kokį judesį, durų ar langų varstymą, vandens nutekėjimą, šviesos ir temperatūros pokyčius bei dūmų ar CO aliarmo garsą. Be to, jutikliai yra maži – vos 1,1 colio pločio, lengvi ir jiems reikia vos vienos baterijos“, – nurodo „Bitės Profas“.

Jutikliai siejasi su tam skirta „Arlo“ bazine stotele, kuri veikia kaip centrinis valdiklis ir turi įmontuotą sireną, dūmų ir CO aliarmo jungiklį bei apšviestą klaviatūrą. Sistemoje taip pat yra NFC technologija, leidžianti įjungti ar išjungti apsaugą vos prilietus ją telefonu. Be to, ją galima integruoti su turimomis „Arlo“ kameromis.

Įspūdingo dizaino „kvėpuojantis” kompiuterio korpusas

Bendrovė „CyberPowerPC“ parodoje pristatė įstabaus dizaino kompiuterio korpusą, kuris ventiliacijai naudoja, priklausomai nuo korpuso viduje esančios temperatūros, automatiškai atsidarančias 18 sklendžių.

„Kūrėjų teigimu, šis sprendimas leis kompiuteriui itin tiksliai stebėti korpuso temperatūrą, o vartotojai galės ją reguliuoti naudojant programinę įrangą. Greitieji mygtukai taip pat leis akimirksniu atidaryti ir uždaryti visas ventiliacijos angas vienu metu“, – sako M. Vrubliauskas.

„BRELYON“ kūrinys – 120 colių monitorius, telpantis ant bet kurio stalo

Bendrovės „BRELYON“ kūrinys iš esmės leidžia 120 colių 3D ekraną sumažinti iki 32 colių monitoriaus ir tam naudoja keletą išradingų vizualinių gudrybių, dėl kurių atrodo, kad į didžiulį ekraną žiūrite iš maždaug 1,5 m atstumo.

„Ultra Reality“ monitorius siūlo 120 colių lenkto ekrano panoraminį vaizdą. Jausmas toks, lyg žiūrėtumėte pro didžiulius virtualios realybės akinius. Šis sprendimas itin išmanus, nes leidžia mažuose biuruose ar namuose turėti itin erdvius ekranus darbui ar pramogoms, kurie telpa ant bet kurio rašomojo stalo“, – teigia išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Didelis šios technologijos pliusas, lyginant su įprastais VR akiniais, yra tas, kad ji rečiau sukelia pykinimą ar galvos svaigimą į šias organizmo reakcijas linkusiems žmonėms. Taip yra todėl, kad šis ekranas neuždengia viso žmogaus akių regos lauko.

Išmanusis antkaklis stebi šuns aktyvumą ir poilsį

ismanus-antkaklis
Šaltinis: "Invoxia"
 
Prancūzijos bendrovė „Invoxia“ parodoje pristatė išmaniuosius antkaklius šunims, kuriuos galima prilyginti žmonių pamėgtiems išmaniesiems laikrodžiams. Tai yra pirmasis toks įrenginys gyvūnams, kuris ne tik nuolat seka keturkojo buvimo vietą ir fizinį aktyvumą, bet ir matuoja svarbiausius sveikatos rodiklius. Beje, „CES 2022“ jis gavo du apdovanojimus už inovatyvumą.

„Siekdama stebėti gyvybiškai svarbius rodiklius, tokius kaip širdies ritmas ir kvėpavimas, bendrovė sukūrė dirbtiniu intelektu paremtus miniatiūrinius jutiklius. Bendrovė teigia, kad įrenginys gali fiksuoti duomenis nepriklausomai nuo to, kiek plaukų turi šuo“, – teigia „Bitės Profas“.

Be gyvybiškai svarbių funkcijų stebėjimo, išmanusis antkaklis taip pat stebi, kada šuo vaikšto, bėgioja, kasosi, valgo ar geria, loja ir ilsisi. Tikėtina, kad įrenginys kainuos apie 90 eurų.

„LG“: „OLED“ televizorių evoliucija

oled-evo
 
„LG“ pristatė dar vieną naujovę – daugelio pamėgtų „OLED“ televizorių 2022 metų seriją. „C“ serijos įrenginiai gavo „OLED Evo“ ekranus, dėl kurių jie bus dar šviesesni. Kadangi daugelis šiuos televizorius naudojo kaip monitorius, šiemet „LG“ išleido mažiausią „OLED“ televizorių – 42 colių „TC 42“ modelį.

Tuo metu „G“ serijos „OLED“ televizoriai tapo dar didesni (97 colių įstrižainės) ir su nauja aušinimo sistema viduje. Jie taip pat bus šviesesni ir turės geresnį HDR efektą.

„Intel“ planuose – „iPhone“ valdymas iš nešiojamųjų kompiuterių „Evo“

intel-iphone
Šaltinis: "YouTube"
 
Jau kurį laiką „Windows“ operacinei sistemai yra sukurta programėlė „Your Phone“, kuri leidžia iš kompiuterio telefonais su „Android“ operacine sistema rašyti žinutes, perkelti ir peržiūrėti nuotraukas ir pan. Deja, su „iPhone“ telefonais tokia galimybė iki šiol buvo labai ribota.

„Technologijų bendrovė žada, kad su jų naujausiais kompiuteriais „Evo“ tą bus galima labai lengvai daryti. Tiesa, verta paminėti ir pačius kompiuterius – tai itin aukštos klasės ir itin ploni įrenginiai, sukurti bendradarbiaujant su kitais žinomais gamintojais, tokiais kaip „Samsung“, „Dell“ ir „Lenovo“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

„Prinker M“ – laikinų tatuiruočių spausdintuvas

Pietų Korėjos įmonė „Prinker“ pristatė „Prinker M“ – pirmąjį kompaktišką laikinų tatuiruočių spausdintuvą, kuris per kelias minutes ant žmogaus kūno sukurs vandeniui atsparius vaizdus.

„Spausdintuvas veikia kartu su specialiai jam sukurta išmaniąja programėle „Prinker Korea, Inc“. Čia, pasitelkę savo vaizduotę, galėsite susikurti norimo dizaino tatuiruotę. O naudodamiesi minėtu įrenginiu „Prinker M“ per kelias minutes atsispausdinti ją ant kūno“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Spausdintuvas sveria maždaug perpus mažiau nei planšetė ir lengvai telpa delne. Jo kaina, tikėtina, prasidės nuo 176 eurų.

„Sengled Smart“ lemputė išsijungs vos užmigsite

sengled-lempute
Šaltinis: "Sengled"
 
Išmanius namų apšvietimo sprendimus kurianti bendrovė „Sengled“ į „CES 2022“ parodą atsivežė išmanią miegą ir kitus sveikatos rodiklius sekančią išmanią lemputę „Sengled Smart“.

„Lemputė leidžia stebėti širdies ritmą, kūno temperatūrą ir pan. Jei mėgstate užmigti prie šviesos, tačiau jei norite būti draugiški aplinkai, jums patiks, kad šios lemputės išsijungia automatiškai vos užmiegate. Kadangi jas „Bluetooth“ ryšiu galima sujungti su kitomis, taip pat galėsite pamiršti, ką reiškia palikti nakčiai šviesą tualete“, – sako M. Vrubliauskas.

Kadangi produktas dar kuriamas, informacijos apie jo kainą nėra. Žinoma tik tiek, kad jis dienos šviesą išvys 2022 m. antrąjį ketvirtį.

Per „Wi-Fi“ įsikraunantis „Samsung“ televizoriaus pultelis

samsung-remote
 
Pernai technologijų bendrovė „Samsung“ pristatė televizoriaus pultelį, įsikraunantį nuo saulės energijos „Eco Remote“. O šiemet nustebino dar labiau – „CES 2022“ parodos dalyvius supažindino su nuo radijo bangų, pavyzdžiui, „Wi-Fi“ įsikraunantį įrenginį.

„Kaip ir „Eco Remote“, taip ir šis televizoriaus pultelius gali įsikrauti nuo saulės energijos, tačiau jame taip pat pridėta galimybė surinkti radijo dažnių bangas ir paversti jas energija. Tai reiškia, kad televizoriaus pultelis niekuomet neišsikraus“, – teigia „Bitės Profas“.

„Sony“ televizoriaus kamera įspės, jei sėdėsite per arti

Kaip ir kasmet, parodoje pristatyti ir technologijų milžinės „Sony“ sukurti išmanieji sprendimai. Vienas tokių – prie naujausių išmaniųjų televizorių, tokių kaip „CES 2022“ pristatytas QD-OLED, tvirtinama kamera „Bravia Cam“.

„Naujoji kamera ne tik leis bendrauti vaizdo skambučiais, ji taip pat suteiks galimybę valdyti televizorių gestais nepakilus nuo sofos. Pavyzdžiui, norint išjungti televizorių užteks suspausti kumštį. O pristabdysite vaizdą ar pareguliuosite garsą tiesiog modami ranka priešais ekraną“, – sako M. Vrubliauskas.

Dar viena šios kameros įdomybė – galimybė nustatyti, kad televizorius praneštų, jei kažkas sėdi per arti ekrano. Tai ypač aktualu turintiems vaikų – iškart po pranešimo ekranas aptems, o nepersėdus į kitą vietą, įrenginys tiesiog išsijungs. Be to, kameroje integruota energijos taupymo funkcija, dėl kurios televizoriaus ekranas automatiškai pritems, kai išeisite iš kambario.

Tiesa, „Sony“ pranešė, kad iš pradžių kamera bus geriausiai naudojama tik vaizdo skambučiams. O likusios funkcijos atkeliaus kartu su programinės įrangos naujinimais vėliau.

„Boreas“: išplėstos išmaniųjų fizinių mygtukų galimybės

Technologijų bendrovė „Boreas“ šiemet nusprendė pristatyti technologiją, kuri gerokai praplės fizinių mygtukų išmaniuosiuose telefonuose galimybes.

„Šiandien telefonuose naudojamais fiziniais mygtukais galime reguliuoti garsumą ar aptemdyti ekraną. Dėl „Boreas“ pristatyto sprendimo – pažangių jutiklių – jie bus kur kas naudingesni. Braukiant per juos pirštu, bus galima patogiai naršyti socialiniuose tinkluose, skaityti naujienas, perjungti kameras ar žaisti“, – sako M. Vrubliauskas.

„Asus“: sulankstomas kompiuteris

Nors apie sulankstomus telefonus jau žinome, „Asus“ pasiruošęs žengti žingsnį į priekį ir kurti sulankstomus nešiojamuosius kompiuterius. „CES 2022“ pristatytas „Zenbook 17 Fold“ turi net 17 colių jutiklinį ekraną ir atramą nugarėlėje, kuri leidžia naudoti jį kaip monitorių. Sulenkus „Asus Zenbook 17 Fold“ per vidurį, jis virs nešiojamuoju kompiuteriu, o ištiesus – planšete.

„Ekrano apačioje galės būti rodoma virtuali klaviatūrą, tačiau mėgstantiems fizinę klaviatūrą, „Asus“ turi ir „ErgoSense“ „Bluetooth“ klaviatūrą. Prijungus ją prie kompiuterio, šis taip pat niekuo nesiskirs nuo įprasto nešiojamojo kompiuterio. Šis „Asus“ žingsnis labai lauktas, nes šių įrenginių rinkoje jau ilgą laiką neturėjome jokių įspūdingesnių naujovių“, – sako „Bitės Profas“.

„Sony“ veržiasi į automobilių rinką

Prieš dvejus metus „CES“ parodos metu „Sony“ sulaukė didžiulio dėmesio pristačiusi automobilio prototipą. Šiemet ji grįžo su atnaujinta transporto priemonės versija ir konkretesniais ateities planais.

„Sony“ jau šį pavasarį ketina įkurti naują įmonę „Sony Mobility“, kurios tikslas bendrovės kurtas technologijas pritaikyti automobilių rinkai. Teoriškai tai reiškia, kad „Sony“ bendradarbiaus su transporto priemonių gamintojais, o siekdama įvertinti kurtų technologijų naudą, kuria savo automobilių prototipus“, – teigia išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Sony“ pristatytas „Vision S“ prototipas yra visureigis, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas saugumui ir pramogoms. Tam automobilio viduje įdiegta 40 specialių jutiklių, stebinčių kiekvieno keleivio saugumą. Čia taip pat veikia 5G ryšys ir yra žaidimų bei garso įrangos, leidžiančios keleiviams pramogauti, tikėtina, neatitraukiant vairuotojo dėmesio.

„L'Oreal Colorsonic“: išmanus plaukų dažymas

„CES“ kasmet dalyvauja ir daugybė grožio industrijos kompanijų. Ne išimtis ir šiemet. Kosmetikos bendrovė „L'Oreal“ parodos dalyvius supažindino su išmanaus plaukų dažymo įrenginiu, kuris dažant plaukus namuose leis pasiekti puikių rezultatų.

„Įrenginio veikimo principas labai paprastas: įdėkite specialią kasetę, perbraukite prietaisu plaukus, palaukite 30 min. ir išskalaukite. Įrenginyje esanti dozavimo sistema ir zigzagais judantys šereliai leis tolygiai padengti visus plaukus. Prietaisas taip pat bus surištas su mobiliąją programėle, padėsiančia žmonės apsispręsti dėl dažų atspalvio. Be to, pasak „L'Oreal“ kasetės bus perdirbamos ir be amoniako“, – sako M. Vrubliauskas.

„Lenovo“: nešiojamasis kompiuteris su dviem ekranais

Nešiojamųjų kompiuterių gamintojas „Lenovo“ šiemet taip pat pristatė netikėtų naujienų. Tai – išmanusis kompiuteris su dviem ekranais „Lenovo ThinkBook Plus Gen 3“.

„Kompiuteris turi itin platų pagrindinį 17,3 colių ekraną ir 8 colių liečiamą ekraną su rašikliu, įtaisytą dešiniajame įrenginio šone, apačioje. Jis puikiai tiks kūrėjams, norintiems patogiai ir greitai piešti eskizus, retušuoti nuotraukas ir pan. Juo taip pat bus galima greitai pasiekti įvairius failus ar naudoti kaip lengvai pasiekiamą dažniausiai reikalingų programų bibliotekąׅ“, – tikina „Bitės Profas“.

„Mojo Vision“: išmanieji kontaktiniai lęšiai

mojo-vision
Šaltinis: "YouTube"
 
Pirmą kartą išmaniųjų kontaktinių lęšių prototipą „Mojo Vision“ pristatė „CES 2020“ parodos metu. Nuo to laiko nedaug kas pasikeitė – šiandien produktas vis dar labai ankstyvoje kūrimo stadijoje.

„Pagrindinė jo idėja – išmaniųjų lęšių viduje integruotas ekranas, kuris leistų žmogui nebežiūrėti į telefono ar išmaniojo laikrodžio ekraną siekiant perskaityti gautas žinutes ar pranešimus socialiniuose tinkluose. Visus juos jis realiuoju laiku matytų sau tiesiog prieš akis. Kaip pati bendrovė skelbia, ji jau pradėjo bendradarbiauti su tokiais prekių ženklais kaip „Adidas Running“, „Trailforks“ ir „Wearable X“, – sako M. Vrubliauskas.

„TCL“: išmanūs akiniai kinui

tcl-ismanus-akiniai
Šaltinis: "YouTube"
 
„TCL“ virtualios realybės akiniai yra antros kartos „NxtWear Air“ išmaniųjų akinių versija. Jie leidžia žiūrėti bet ką iš savo išmaniojo telefono per dvigubą 1080p „micro OLED“ ekraną. Užteks prijungti jį per „USB Type-C“ laidą.

„Šis sprendimas atrodo naudingas tais atvejais, kai, pavyzdžiui, skrisdami lėktuvu norite peržiūrėti filmą ar pažaisti žaidimą nelaikant telefono rankose. Pasak „TCL“, jis turėtų sukurti net 140 colių ekrano vaizdo efektą. Taip pat naujieji akiniai bus 30 proc. lengvesni nei senoji versija ir geriau atkurs spalvas. Kartu jie sukurs erdvinio garso patirtį“, – aiškina „Bitės Profas“.

Humanoidas Ameka

„CES 2022“ parodoje pirmą kartą viešai pristatytas pilko veido humanoidas Ameka, 2021 m. pabaigoje plačiai išplitęs internete.

„Ameka atrodo nei robotas, nei žmogus. Jo kūnas sudarytas vien iš metalo ir plastiko, o veidas – visiškai pilkas ir belytis. Humanoido galvoje yra 17 atskirtų variklių, valdančių jo judesius ir išraiškas. Visgi jo veido bruožai stebėtinai ryškūs ir jausmingi. Būtent šis dirbtinumo ir realybės derinys, pasak kūrėjo, puikiai atspindi mūsų kolektyvinę sąmone, kaip ateityje atrodys humanoidiniai robotai“, – teigia M. Vrubliauskas.

„Razer“ žaidimų kėdė

„CES 2022“ parodos metu buvo pristatytas dar vienas sprendimas vaizdo žaidimų entuziastams – kompiuterinių žaidimų technikos ir priedų gamintojo „Razer“ sukurta žaidimų kėdė. Jos jautrus vibruojantis atsakas gali padėti sukurti įspūdį, kad fiziškai dalyvaujate žaidime.

„Enki Pro Hyper Sense“ yra pažangiausia „Razer“ sukurta kėdė, dėl kurios, kaip žada kūrėjai, vaizdo žaidimai taps viso kūno patirtimi. Kėdėje esantis variklis atlieka 65 tūkst. vibracijų ir judesių variantų, kurie papildo tai, kas rodoma ekrane. Tai reiškia, kad pavyzdžiui jei žaidžiate lenktynių žaidimą, tokį kaip „F1 2021“, sėdėdami kėdėje jausite kiekvieną trasos kampą. Ji palaiko daugybę žaidimų ir vaizdo turinio“, – sako M. Vrubliauskas.

Dar daugiau „OnePlus 10 Pro“ privalumų

Parodos metu paaiškėjo ir daugiau šiemet pasirodysiančio „OnePlus 10 Pro“ privalumų. Šįkart tai – kameros funkcijos.

„Bene pagrindinis išskirtinumas – galimybė fotografuoti net 10 bitų režimu, naudojant bet kurį iš trijų galinių objektyvų. Padidintas užfiksuoti galimų bitų skaičius leis telefonui užfiksuoti 64 kartus daugiau spalvų nei „OnePlus 9 Pro“ ir nuotraukose jos atrodys natūraliau. Telefonas turės ir „Hasselblad Pro“ režimą, kuris leis fotografuoti net 12 bitų RAW formatu. O filmuojant – reguliuoti kameros jautrumą ir užrakto greitį, taip sukuriant efektus, primenančius „iPhone 13“ kino režimą „Cinematic“, – aiškina „Bitės Profas“.

„Bird Buddy“: stebėkite paukščius neišėjus iš namų

Inovacijos neaplenkė ir gamtos mylėtojų. Jiems sukurtas „Birdy Buddy“ sprendimas leis stebėti paukščius neišėjus iš namų.

„Bird Buddy“ yra paukščių lesyklėlė su integruotu fotoaparatu, kurią užteks pakabinti kieme ir prijungti prie namų „Wi-Fi“ tinklo. Kai atskris paukštis, gausite pranešimą į savo išmanųjį telefoną, o fotoaparatas ims daryti nuotraukas bei filmuoti vaizdo įrašus. Negana to, šis sprendimas sukurtas dirbtinio intelekto pagrindu, dėl kurio bus bandoma identifikuoti paukščius, tad žmogus galės žinoti, kokie konkretūs paukščiai lankosi jo sode“, – teigia išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Bird Buddy“ „CES 2022“ laimėjo inovacijų apdovanojimą. Jau prasidėjo išankstinė lesyklėlės registracija, jos kaina prasideda nuo 175,58 eurų.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.