„CES 2020“: kokių inovacijų galime tikėtis netolimoje ateityje?

„Sony“ automobilis? Važinėjantis „Samsung“ išmanusis robotas? Pastarosiomis dienomis Las Vegase vyko didžiausia pasaulyje elektronikos paroda „CES (Consumer Electronics Show) 2020“, kurioje netrūko įdomių inovacijų. Jos parodė, ko galime tikėtis technologijų pasaulyje jau netolimoje ateityje. O apie aktualiausius „CES 2020“ įvykius pasakoja „Bitės Profai“.
 
„Ši elektronikos paroda skirta ne tik paganyti akis į naujausias elektronikos inovacijas: neretai čia pristatyti išradimai nurodo, ko technologijų pasaulyje galime tikėtis jau visai netrukus. Būtent dėl šios priežasties ši paroda svarbi tiek technologijų entuziastams, tiek paprastiems vartotojams“, – sako „Bitės Profas“ Linas Endriukaitis ir dalinasi ryškiausiais parodoje pristatytais išradimais.
 
„OnePlus“ pristatė savo koncepcinį telefoną su nematoma kamera
 
Viena svarbiausių naujienų parodos dalyviams tapo išmaniųjų telefonų gamintojo „OnePlus“ pristatytas koncepcinis telefonas. Jo dizainas įkvėptas „McLaren“ sportinių automobilių, todėl nugarėlėje puikuojasi ne tik juose naudojama oranžinė oda, bet ir elektrochrominis stiklas, telefono kamerą paverčiantis nematoma.
 
„Tai keturių objektyvų kamera, kuri per 0,7 sekundės gali tapti nematoma. Kaip? „OnePlus Concept One“ telefone naudojamas elektrochrominis stiklas, kuris elektroniniu būdu gali būti nuspalvinamas. Stikle esančios organinės dalelės, veikiamos elektrinio lauko, gali atkurti įvairiausias spalvas ir atspalvius. Taip už stiklinio telefono korpuso paslepiami galinės kameros objektyvai, kurie vėl tampa matomi tik tada, kai yra naudojami“, – aiškina L. Endriukaitis.
 
Anot eksperto, iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti kaip smulkus dizaino patobulinimas, tačiau tai nurodo ir artėjančias technologijų pasaulio tendencijas: „Dėl šios technologijos ateityje galime tikėtis išvysti telefonus su spalvą keičiančiomis nugarėlėmis. Be to, panašu, jog išmanieji ateityje tikriausiai turės dar daugiau kamerų nei dabar, todėl toks dizaino sprendimas padės išvengti keistai atrodančių nugarėlių, kurios būtų tiesiog nusėtos objektyvais.“

One Plus | BITĖ
 
Koncepcinis „Sony“ elektromobilis
 
Kompaniją „Sony“ daugelis vartotojų pažįstą dėl įvairių gaminių – televizorių, fotoaparatų, telefonų ar žaidimų kompiuterių. Ir nors „CES 2020“ metu šis gamintojas pristatė net kelis naujus televizorius, visų dalyvių žadą atėmė kompanijos pristatytas automobilis „Sony Vision-S“.
 
„Automobilyje esanti turbūt įspūdingiausia pramogų ir multimedijos sistema bei net 33 jutikliai ir kameros rodo, kad ateityje beveik visi automobiliai nuolat bus prijungti prie interneto, turės milžiniškus ekranus ir erdvines garso sistemas. Toks kiekis jutiklių ir kamerų suteiks ne tik didesnį patogumą, bet ir užtikrins išskirtinį saugumą“, – pasakoja L. Endriukaitis.
 
Anot eksperto, nereikėtų pamiršti, kad tai tėra prototipas: „Labai tikėtina, kad į prekybą šis automobilis išleistas nebus. Vis tik jau per artimiausius kelis metus labai panašias technologijas galime tikėtis išvysti kituose elektromobiliuose. „Sony“ pristatytos technologijos jau dabar yra visiškai paruoštos naudojimui, o daugelis jų jau buvo vienu ar kitu būdu panaudotos išmaniuose įrenginiuose.“

Sony Vision-S | BITĖ
 
Automobilio „Sony Vision-S“ pristatomąjį vaizdo įrašą galite pasižiūrėti čia.
 
Naujos kartos belaidis „Bluetooth“ ryšys
 
„Bluetooth“ ryšys, kurį dažnai naudojame failams persiųsti ar muzikai į belaidžius garso įrenginius perduoti, neatrodo kaip pats įdomiausias išradimas. Vis tik „CES 2020“ metu pristatytas naujas „Bluetooth LE“ standartas susilaukė susidomėjimo ir tapo viena ryškiausių naujienų.
 
L. Endriukaičio teigimu, ši technologija išspręs visas belaidžių ausinių „AirPods“ ir panašių įrenginių problemas: „Visų pirma, „Bluetooth LE“ leis prijungti kelis garso įrenginius vienu metu. Iki šiol, norint naudotis belaidėmis „Bluetooth“ ausinėmis (tokiomis kaip „AirPods“), iš pradžių turėjome prijungti vieną ausinę, o antroji, mums to nė nepastebint, jungėsi ne tiesiai prie telefono, bet prie pirmosios ausinės. Tai galėjo sukurti garso vėlavimo ir panašias problemas. Su naujuoju bevielio ryšio standartu šios situacijos pavyks išvengti. Naujasis „Bluetooth“ standartas taip pat prailgins naujos kartos belaidžių ausinių baterijos gyvavimo laiką ir pastebimai pagerins jų garso kokybę.“

Kokias ausines įsigyti savo išmaniajam, BITĖS Profai pataria čia.

Apple Airpods | BITĖ
 
Pirmasis 5G nešiojamas kompiuteris
 
Naujos kartos 5G interneto ryšys įgauna pagreitį, todėl nieko keisto, kad „CES 2020“ metu buvo pristatytas ir pirmasis 5G palaikantis nešiojamas kompiuteris – „Lenovo Yoga 5G“.
 
„Iš pirmo žvilgsnio, tai eilinis nešiojamas kompiuteris, kuris dėl savo formos ir įmontuoto liečiamo ekrano gali būti naudojamas ir kaip planšetė. Jis išsiskiria tuo, kad naudoja procesorių „Qualcomm Snapdragon 8CX“ su integruotu 5G modemu – būtent todėl „Yoga 5G“ vartotojai galės naudotis 5G internetu be jokių papildomų įrenginių.
 
L. Endriukaitis aiškina, kad iš esmės šis nešiojamas kompiuteris naudoja kiek modifikuotą, išmaniesiems telefonams pritaikytą procesorių: „Kompiuteris „Yoga 5G“ nebus toks galingas kaip kai kurie konkurentai su įprastų kompiuterių procesoriais, bet dėl tokio sprendimo „Lenovo Yoga 5G“ sveria vos 1,3 kg ir vienu įkrovimu gali veikti iki 24 valandų. Tai turėtų būti puikus įrenginys, ypač norintiems po ranka visada turėti nešiojamo kompiuterio funkcionalumus.“

Lenovo Yoga 5G | BITĖ
 
„Samsung Ballie“ – dar vienas žingsnis į tobulesnius išmaniuosius namus
 
Kompanija „Samsung“ parodoje pristatė savo ateities namų viziją. Joje – milžiniškas „microLED“ išmanusis televizorius, speciali treniruočių platforma su dirbtiniu intelektu, išmanus robotas, gaminantis maistą, o namų centre – visur paskui savo „šeimininką“ riedantis „Ballie“ robotas-asistentas.
 
L. Endriukaičio teigimu, „Ballie“ galėtų būti naudingas daugeliui: „Jis ypač patiks gyvūnų šeimininkams, kurie ir dienos metu nori suteikti savo augintiniams veiklos bei juos prižiūrėti. Taip pat „Ballie“ pravers tiems, kas namuose jau turi bent keletą išmanių įrenginių (pavyzdžiui, dulkių siurblį-robotą, išmanų televizorių ar išmanią skalbimo mašiną) ir norėtų juos valdyti paprasčiau, skiriant tam dar mažiau dėmesio. Dauguma išmaniųjų įrenginių padeda lengviau atlikti buities darbus, o tokio roboto-asistento turėjimas apie daugelį jų leis jeigu ne visai, tai bent didžiąja dalimi užmiršti.

Samsung Ballie | BITĖ
 
„Samsung Ballie“ pristatantį vaizdo įrašą rasite čia.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.