„Samsung Galaxy Buds+“ ar „Galaxy Buds Live“: kurias belaides ausines pasirinkti?

2016 metais „Apple“, iš tuometinio „iPhone 7“ pašalinusi ausinių jungtį, vartotojams sukėlė daugybę nepatogumų, tačiau būtent šiam kontraversiškam žingsniui galime būti dėkingi už naujo tipo ausinių atsiradimą. Prieš ketverius metus debiutavusios „AirPods“ išpopuliarino naują visiškai belaidžių ausinių koncepciją ir nuo to laiko sulaukė daugybės konkurentų. Vienais stipriausių jų laikomi „Samsung Galaxy Buds+“ ir „Galaxy Buds Live“. Kuo šios ausinės skiriasi ir kuris variantas geriausiai atitiks jūsų asmeninius poreikius?
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • „Samsung Galaxy Buds+“ į ausies kanalą įstumiamos naudojant silikonines pagalvėles, o „Buds Live“ laikosi ausies kaušelyje ir yra patogesnės ilgesnėmis klausymo sesijomis
  • „Galaxy Buds Live“ siūlo geresnę garso ir pokalbių kokybę, bet „Buds+“ geriau slopina aplinkos triukšmą ir gali veikti kaip klausos aparatas
  • Abu „Samsung” ausinių modeliai turi lietimui jautrius paviršius ir leidžia patogiai valdyti muziką prisilietimais
  • Tiek „Galaxy Buds+“, tiek „Buds Live“ dėklas įkraunamas USB-C jungtimi arba belaidžiu būdu, bet „Buds+“ pasižymi geresne baterijos ištverme

Daugiau apie „Samsung Galaxy Buds“ belaidžių ausinių skirtumus sužinokite toliau skaitydami šią apžvalgą.

Visiškai belaidžių ausinių rinka pastaraisiais metais demonstruoja itin didelį augimą. Vis daugiau išmaniųjų telefonų atsisakant standartinės ausinių jungties, gamintojai jaučia pareigą pasiūlyti platesnį belaidžių ausinių asortimentą. Tai gerai iliustruoja du „Samsung“ belaidžių ausinių modeliai – „Samsung Galaxy Buds+“ ir „Galaxy Buds Live“. Nors abu modeliai puikūs muzikos klausymui, tačiau jie tarpusavyje skiriasi dizainu, atkuriamu garsu ir funkcijų rinkiniu.
 
Du dizainai, dvi skirtingos istorijos

samsung_buds_plus
 
2019 metų pirmoje pusėje pristatytos „Samsung Galaxy Buds+“ ausinės, kaip leidžia spėti jų pavadinimas, yra tik patobulinta jų pirmtakių versija. Tai pastebima ir produkto dizaine. Jos komplektuojamos su senesniam modeliui praktiškai identišku kapsulės formos dėklu, o pačios ausinės turi keičiamo dydžio silikoninius antgalius, kurie įstumiami į ausies kanalą. Kad tikrai ausinės neiškristų iš ausies aktyviau judant ar sportuojant, gamintojas pakuotėje prideda ir papildomus guminius sparnelius, kurie įsiremia į ausies kremzlę ir leidžia ausinėms tvirčiau laikytis ausyje.

Tuo metu šiek tiek naujesnės „Galaxy Buds Live“ pasižymi visiškai kita dizaino filosofija. Ausinių dėklas yra kampuotesnis ir atidarytas primena sužadėtuvių ar vestuvinio žiedo dėžutę. Dar labiau skiriasi pačios ausinės, kurios ne tik neturi silikoninių antgalių, bet ir yra visiškai unikalios rinkoje bei niekur nematytos formos, dėl kurios vartotojai joms suteikė itin gerai tinkančią „pupelių“ pravardę. Tiesa, tokią išvaizdą nulėmė ne noras išsiskirti iš kitų, o siekis pasiūlyti kaip įmanoma geresnį dėvėjimo komfortą. „Buds Live“, kitaip nei „Buds+“, nėra kišamos į ausies kanalą, o idealiai atitikdamos anatominę formą įsitaiso ausies kaušelio suformuotoje ertmėje.

samsung_buds_live

Nepaisant skirtingos išvaizdos, abu „Samsung“ ausinių modeliai yra pagaminti iš kokybiškų medžiagų ir gali pasigirti puikia surinkimo kokybe. Tiesa, blizgesnis „Buds Live“ paviršius ir ypatinga forma labiau patiks norintiems savo kasdienę aprangą paįvairinti ryškiu aksesuaru. Nors abejos ausinės yra lengvos ir nekrenta iš ausų, po ilgesnės muzikos ar tinklalaidžių klausymo sesijos pastebėjau, jog „Galaxy Buds Live“ mažiau vargina ausis ir yra patogesnės dėvėti.
 
Skirtingas garsas ir kovos su aplinkos triukšmu būdai
 
samsung_buds_live1

 
„Samsung“ pastaraisiais metais savo produktuose itin daug dėmesio skiria audio kokybei, todėl abu „Buds“ modeliai leidžia tikėtis puikios muzikos klausymo patirties. Visgi „Buds Live“ šiek tiek kokybiškiau ir garsiau atkuria aukštuosius bei žemuosius dažnius, o jų skleidžiamas garsas yra aiškesnis ir su mažiau trukdžių. Kita vertus, abiejų „Samsung“ ausinių atveju, vartotojas į savo išmanųjį telefoną gali atsisiųsti „Galaxy Wearable“ aplikaciją, kurioje suteikiama galimybė sustiprinti žemuosius dažnius bei pritaikyti atkuriamo garso profilį pagal dažniausiai klausomos muzikos stilių.

Deja, kad ir kokia gera audio kokybe pasižymės ausinės, gamintojo pastangos neteks prasmės, jei vartotojas atsidurs triukšmingoje aplinkoje, tad „Samsung“ su šia problema bando kovoti skirtingais būdais. „Buds Live“ siūlo modernią aktyvaus aplinkos triukšmo slopinimo technologiją, kuri jų savininkui turėtų leisti kur kas silpniau girdėti pašalinius garsus, tačiau praktikoje šis sprendimas yra nepakankamai veiksmingas. Todėl testuojant šias ausines, dažniau su triukšmu teko kovoti tiesiog didinant garsumo lygį.

Dėl aplinkos garsus izoliuojančių guminių pagalvėlių „Buds+“ šioje srityje yra pranašesnės ir geriau tiks triukšmingoje aplinkoje daug laiko praleidžiantiems vartotojams.

samsung_buds_plus1

Tiesa, aplinkinių garsų slopinimas tam tikrais atvejais gali būti pavojingas, pavyzdžiui, einant per gatvę kyla rizika neišgirsti atvažiuojančio automobilio, o minant dviratį – garsinių specialiųjų tarnybų signalų. „Buds+“ su tuo kovoja pasitelkdamos mikrofonus ir dalį aplinkinių garsų kartu su muzika perduodamos į vartotojo ausis. Šios funkcijos stiprumą galima reguliuoti minėtoje telefono aplikacijoje, o nustačius intensyviausią režimą „Buds+“ gali veikti netgi kaip savotiškas klausos aparatas prastai girdintiems žmonėms. Vis dėlto, „Buds Live“ siūlo geresnę mikrofonų kokybę ir, būdamos aprūpintos žandikaulio judėjimą stebinčia technologija, kur kas geriau tinka telefoniniams pokalbiams.
 
Patogus valdymas ir ištvermingos baterijos
 
samsung_buds_plus2

 
Visiškai belaidės ausinės leidžia vartotojui laisvai judėti ir susikoncentruoti į kitą veiklą, tačiau visa ši idėja netektų prasmės, jei, kaskart prireikus pakeisti dainą ar sustabdyti muziką, tektų griebtis išmaniojo telefono. Laimė, tiek „Buds+“, tiek „Buds Live“ belaidės ausinės turi lietimui jautrius paviršius, kuriuos prilietus vienąkart sustabdoma ar paleidžiama daina, o porąkart – perjungiamas kitas kūrinys. Mane labiausiai sužavėjo tai, jog įstačius ausines į ausis ir vienąkart bakstelėjus pirštu į liečiamą paviršių automatiškai įsijungia „Spotify“ programėlė ir pradeda groti muzika.

Kalbant apie ausinių baterijos ištvermę, pirmu smuiku groja „Buds+“. Išjungus aplinkos garso perdavimą galima pasiekti net 11 valandų trukmės nepertraukiamo klausymo sesiją. Tuo metu „Buds Live“ su išjungtu aplinkos triukšmo slopinimu garantuos 7 nepertraukiamo grojimo valandas. Vis dėlto reikėtų turėti omenyje, jog grojimo trukmė gali kisti priklausomai nuo garsumo lygio. Vertinant visiškai belaidžių ausinių baterijų rezultatus, nereikėtų pamiršti kartu komplektuojamo dėklo. Jame esančio baterijos rezervo „Buds+“ atveju pakaks dar 22 klausymo valandoms, o „Buds Live“ – 29.

samsung_buds_live2

Abiejų modelių dėklai įkraunami naudojant USB-C jungtį, randamą praktiškai visuose naujausiuose „Android“ telefonuose, arba belaidžio įkrovimo stotelę. „Galaxy S10“ ir naujesnių „Samsung“ išmaniųjų savininkai ausinių dėžutes taip pat galės įkrauti tiesiog padėję ant telefono nugarėles ir įjungę atvirkštinio belaidžio įkrovimo funkciją. Tai neabejotinai pravers kelionėje, kai arti neturime įkrovimo šaltinio ar laido.
 
Du modeliai – du teisingi pasirinkimai
 
samsung_buds_live3

 
Nors „Samsung Galaxy Buds Live“ yra naujesnis modelis, jis yra ne „Galaxy Buds+“ patobulinimas, o veikiau kitokius dizaino ir techninius sprendimus siūlanti, bet analogiškos kokybės alternatyva. Mėgstantiems ryškias aprangos detales, norintiems geresnės garso ir pokalbių kokybės bei planuojantiems ausines be pertraukų dėvėti ilgesnį laiką rekomenduočiau rinktis „Galaxy Buds Live“. Tuo metu „Galaxy Buds+“ geriau tiks dažnai muzikos klausantiems triukšmingoje aplinkoje bei pageidaujantiems geresnės baterijos ištvermės. Ir tuo pačiu, šios ausinės yra kiek pigesnės.

samsung_buds_plus3
 
Daugiau apie inovatyviausius išmaniuosius telefonus ir jų priedus galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.