Belaidis krovimas: kas tai yra ir geriausi telefonų pavyzdžiai

Belaidžio krovimo technologija pirmą kartą pristatyta dar 2009 metais, tačiau didelio susidomėjimo nesulaukė. Natūralu – technologija nebuvo tiek išvystyta, kad būtų patogi naudoti, todėl labiau priminė idėją, o ne realiai panaudojamą funkciją. Tačiau per pastarąjį dešimtmetį belaidis krovimas patobulėjo tiek, kad imtas naudoti itin plačiai. Dabar jis – būtina kiekvieno pažangesnio išmaniojo telefono funkcija, o ir jo populiarėjimo mastai nesiruošia sustoti. Kodėl ši technologija yra išmaniųjų telefonų rinkos ateitis, pasakoja „Bitės Profai“.

„Belaidis įkrovimas paremtas elektromagnetinės indukcijos dėsniais. Kaip jis veikia? Tiek belaidžio krovimo stotelė, tiek telefono baterija skleidžia elektromagnetinį lauką. Šiems susidūrus, akumuliuojama įrenginį įkraunanti elektros energija. Dėl šios priežasties įkrovimo galingumas priklauso ne tik nuo stotelės, bet ir nuo telefono leidžiamo bevielio įkrovimo galingumo. Todėl telefonų gamintojai didžiausią dėmesį ir skiria šių įrenginių galingumui didinti, taip efektyvinant belaidžio krovimo veikimą“, – technologijos veikimo principą aiškina Šiaulių „Saulės miestas“ prekybos centre esančiame salone dirbantis „Bitės Profas“ Evaldas Kuprinskas.

Belaidžio krovimo technologijos kelias buvo duobėtas ir ilgą laiką nesusilaukė daug šalininkų. Iš pradžių kritikų strėlės skriejo į lėtą krovimą, kuris priminė linksmą žaidimą, o ne rimtą alternatyvą tradiciniam krovimui. Tačiau pastaruoju metu situacija pradėjo stipriai keistis.

Belaidžio įkrovimo progresas – itin spartus

„Pastaraisiais metais visi didžiausi gamintojai atsisuko į šią technologiją ir pradėjo ją sparčiai tobulinti. Ne vienas jų pasiryžo sukurti spartų belaidžio krovimo sprendimą, kuris niekuo nenusileistų įprastam laidiniam įkrovimui. Tokiu būdu prasidėjo didžiųjų rinkos žaidėjų tobulėjimo žaidynės, o jų rezultatas – neįtikėtinai greitas technologijos vystymasis“, – sako E. Kuprinskas.

Vieni pirmųjų šią funkciją turėjo dar „Samsung Galaxy S6“ serijos įrenginiai. Jų belaidis krovimas buvo vos 5W galingumo, todėl įrenginį įkrauti užtrukdavo gerokai ilgiau nei norėtųsi. O štai naujųjų „Galaxy S10“ belaidis krovimas galingumu jau gali konkuruoti netgi su laidiniu krovimu. Tai didelis žingsnis įrenginių krovimo istorijoje.

Tačiau progresas čia nesustojo – dar didesnį belaidžio krovimo galingumą pristatė „Xiaomi“. Šio gamintojo išmanusis telefonas „Mi 9“ jau turėjo net 20 W galingumo belaidį krovimą, tokiu būdu efektyvumu lenkdamas ir kai kuriuos laidinius kroviklius. Bet neseniai „Xiaomi“ ir „Oppo“ šią kartelę pakėlė dar aukščiau ir pristatė net 30 W galingumo belaidį krovimą. Tai reiškia, kad tokiu būdu visiškai tuščia telefono baterija bus pilnai įkrauta vos per 69 minutes.

Belaidis krovimas | BITĖ

Ko iš belaidžio krovimo tikėtis netolimoje ateityje?

„Vis pasigirsta kalbų, kad kažkuris iš gamintojų laboratorijose testuoja dar didesnio nei įspūdingo 30 W galingumo sprendimus. Toks technologijos vystymas reiškia ir belaidžio krovimo infrastruktūros plėtrą. Kuo greitesnė ir patogesnė bus technologija, tuo daugiau matysime belaidžių krovimo stotelių oro uostuose, kavinėse ar kitose viešose vietose ir apie išsikrovusią bateriją ir jos sukeltą stresą galėsime visiškai pamiršti“, – sako E. Kuprinskas.

Anot eksperto, toks augimas rinką atves į dar neregėtas aukštumas: „Kai kurie gamintojai belaidžio krovimo standartui „Qi“ pritaiko net ir savo išmaniuosius priedus – ausines ar laikrodžius. Tai reiškia, kad jeigu ir toliau taip sparčiai vystysis belaidžio krovimo funkcija, anksčiau ar vėliau turėsime universalų krovimo standartą visiems išmaniems įrenginiams. Ir tokį, kuris daug patogesnis už senuosius sprendimus.“

Belaidis krovimas | BITĖ

Bevielio krovimo technologija praktikoje: penki flagmanų pavyzdžiai

Šiandien daugelį šiuolaikinių flagmanų galima patogiai įkrauti belaidžiu būdu. Tad kurie populiariausi įrenginiai palaiko šią galimybę ir kaip greitai galime tikėtis juos įkrauti?

„Samsung Galaxy S10“ serija

„15W belaidį krovimą palaiko visi trys „Galaxy S10“ serijos įrenginiai – tiek pažangiausias „S10+“, tiek įprastinis „S10“, tiek nuosaikesnis „S10e“. „Samsung“ siūlo net krovimo stoteles, kurias galėsite naudoti ne tik šių išmaniųjų krovimui, bet ir jų laikrodžiams ar ausinėms“, – sako E. Kuprinskas.

Telefono priedus galėsite įkrauti ir iš telefono baterijos, nes „Galaxy S10“ serijos įrenginiai palaiko ir atvirkštinio belaidžio krovimo galimybę. Užtenka padėti išmanųjį laikrodį ant telefono nugarėlės ir laikrodis įsikraus.

S10 | BITĖ

„Huawei P30 Pro“

Šis „Huawei“ flagmanas labiausiai pagarsėjo dėl savo kameros galimybių. Jis stebina puikiomis nuotraukomis tamsoje, dirbtinio intelekto intuityvumu ar net iki 50 kartų vaizdą priartinančiu teleobjektyvu.

Tačiau anot E. Kuprinsko, šio įrenginio baterija taip pat pasižymi puikiu veikimu bei krovimo galimybėmis: „Jis, kaip ir pagrindinio jo konkurento „Samsung“ flagmanai, palaiko 15 W belaidį krovimą. Taip pat gali krauti kitus įrenginius juos uždėjus ant išmaniojo telefono nugarėlės.“

P30 | BITĖ

„iPhone 11 Pro“ ir „11 Pro Max“

Visi šio gamintojo išmanieji turi belaidžio krovimo galimybę jau nuo išmaniojo telefono „iPhone 8“ laikų. Ne išimtis ir naujieji  „iPhone 11 Pro“ ir „11 Pro Max“.

„Gamintojas, pristatydamas šiuos išmaniuosius, akcentavo, kad pirmą kartą „iPhone“ įrenginių istorijoje telefonai savo pavadinime gavo prierašą „Pro“. Bet tai nereiškia, kad jie skirti tik profesionalams. Atvirkščiai, jie skirti visiems, kurie nori galimybių, kurios patenkintų net profesionalus“, – sako E. Kuprinskas.

Šio gamintojo išmanieji pirmą kartą turi trigubas kameras, „Super Retina XDR“ ekranus bei greito krovimo laidinius kroviklius. Jų galingumas – 18W. Su jais telefoną iki 50 proc. galima įkrauti maždaug per pusvalandį. Įrenginiai palaiko ir 7,5W belaidį krovimą, tačiau tokiu būdu išmaniuosius įkrauti užtruks kiek ilgiau.

Iphone 11 | BITĖ

„Nokia 9 Pureview“

Šis išmanusis yra vienas iš nedaugelio aukščiausios klasės išmaniųjų, priklausančių „Android One“ programai. Tai reiškia, kad jame įdiegta nemodifikuota ir gamykliškai įrašytomis programėlėmis neperkrauta operacinė sistema „Android“. Todėl toks įrenginys valdomas lengviau, veikia sklandžiau, o visus atnaujinimus gauna daug anksčiau nei konkurentai.

„Ko gero, pagrindinė skiriamoji šio įrenginio savybė – net penkiaguba pagrindinė kamera. Įspūdinga, kad visi šie 5 objektyvai veikia kartu tam, kad gautume kuo geresnės kokybės kadrą. Todėl tokiu įrenginiu norisi fotografuoti kuo daugiau. O dažnai naudojantis telefonu reikia ir patogaus krovimo, todėl gamintojas jame įdiegė 10 W belaidžio krovimo palaikymą“, – sako E. Kuprinskas.

Nokia | BITĖ

„Samsung Galaxy Note 10“ ir „Note 10+“

Kaip ir „S10“ įrenginiai, naujieji „Samsung Note 10“ flagmanai yra itin pažangūs. Ryškūs ir dideli ekranai, patogus ir funkcionalus „S Pen“ įvesties rašiklis, galingi procesoriai. O kad visa tai veiktų sklandžiai, tokiame telefone būtina ir talpi baterija.

„Samsung Galaxy Note 10“ įrenginio baterijos talpa yra 3500 mAh, o „Samsung Note 10+“ – 4300 mAh. Tokios talpios baterijos užtikrina ilgesnį naudojimąsi šiais funkcionaliais įrenginiais. Kaip ir „Galaxy S10“ serijos įrenginiai, šie palaiko 15 W galingumo belaidį krovimą ir leidžia tokiu būdu krauti kitus prietaisus“ – sako E. Kuprinskas.

Note 10 | BITĖ


BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.