Atnaujinkite meniu išvaizdą su „Android Launchers“

Jei įdėmiai palyginsite savo ir šalia sėdinčio kolegos ar draugo „Android“ telefonų meniu išvaizdą, tikriausiai pastebėsite ne vieną skirtumą – programėlės išsidėsčiusios kitaip, skiriasi telefono spalvinė gama, animacijos.  Kas lemia šiuos skirtumus? Angliškai šias detales keičiantys įskiepiai vadinami žodžiu „launcher“, o apie juos plačiau pasakoja „Bitės Profai“.
 
„Tai įrankis, kurio pagalba mes išdėstome, organizuojame ir valdome „Android“ telefonų meniu. Daugelis išmaniųjų gamintojų vartotojams siūlo savo vartotojo sąsają, kuri ir nulemia šių telefono savybių skirtumus. Jei atsibodo tai, kaip atrodo gamintojo įdiegtas Jūsų telefono meniu, „Android“ suteikia galimybę įdiegti ir naudoti trečiųjų šalių sprendimus. Vieni jų leidžia telefono valdyme pakeisti praktiškai viską, kiti padeda naudoti mažiau įrenginio resursų“, – sako prekybos centre „Panorama“ esančiame „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Rokas Račialis ir dalinasi 7 „launcherių“ pavyzdžiais, kurie padės atnaujinti telefono išvaizdą.
 
1. „Nova Launcher“: savo aplinką susikurk pats
 
Daugelis ekspertų ir vartotojų „Nova Launcher“ laiko optimaliu pasirinkimu – jis greitas ir atveria daugybę suasmeninimo galimybių. Galėsite pasirinkti temas, net smulkiausias detales nuspalvinti mėgstamiausiomis spalvomis, išrikiuoti programėles jums patogiausiu būdu, keisti svarbiausių programėlių (angl. dock) parametrus ir atlikti daugybę kitų veiksmų. Svarbiausia, kad visi šie pakeitimai nesulėtins jūsų įrenginio ir užtikrins itin sklandų jo veikimą.
 
„Tarp išskirtinių „Nova Launcher“ savybių – didesnė galimybė pasirinkti norimą valdiklio (angl. widget) dydį. Pavyzdžiui, jei 5x1 plotą užimantis valdiklis nepatogus naudoti, o padidinus jį iki 5x2 jau atrodo per didelis, „Nova Launcher“ leidžia pasirinkti „aukso viduriuką“, tarkime 5x1,5 dydžio valdiklį. Be to, visi nustatymai ir programėlių išdėstymas gali būti išsaugoti ir lengvai perkeliami į naujus įrenginius arba atkūrus gamyklinius nustatymus dabartiniame telefone. Beje, „Nova Launcher“ suteiks galimybę naudotis integruotu tamsiuoju režimu (angl. dark theme) – tai puiki išeitis, kol dar ne visi „Android“ įrenginiai palaiko šią funkciją. Su tamsiuoju (arba kitaip vadinamu naktiniu režimu) išmanusis telefonas mažiau vargins akis ilgai juo naudojantis, tekstai jame bus lengviau skaitomi, o jeigu įrenginio ekranas turi „Amoled“ technologiją, naudos ir mažiau energijos“, – sako R. Račialis.
 
Atsisiųsti „Nova Launcher“ galite čia.

​​​​​​Programėlė | BITĖ
 
2. „Action Launcher“: norintiems pajusti „Pixel“ telefonų pranašumą
 
Šios aplinkos kūrėjai siekia, kad visos telefonuose „Pixel“ pristatytos dizaino ir funkcionalumo naujovės pasiektų ir kitų telefonų savininkus.
 
„Nors „Action Launcher“ skiria didelį dėmesį spartai, neužveria durų ir vartotojams patiems pasirinkti daugybę aplinkos suasmeninimo sprendimų. Galėsite nustatyti norimą programėlių ikonų išvaizdą bei rėmelius (angl. app bar), o pati programa reaguos į jūsų fono paveikslėlį ir pagal jį pritaikys viso meniu spalvinę gamą. Tiesa, jei „Action Launcher“ sureagavo ne taip kaip jums patinka, viską galėsite nesunkiai ir greitai pakeisti“, – sako R. Račialis.
 
Be to, anot eksperto, šioje aplinkoje ne spustelėję, o perbraukę per programėlės ikoną galėsite įjungti aplanką arba valdiklį: „Kitaip tariant, brūkštelėję skambučio ikoną, galėsite iškart paskambinti populiariausiems kontaktams, o jei perbrauksite „Gmail“ ikoną, atsidarys valdiklis su naujais laiškais. Tai leidžia valdyti telefoną kur kas greičiau.“
 
Atsisiųsti „Action Launcher“ galite čia.
 
Programėlė | BITĖ
 
3. „Evie Launcher“: aplinka, skirta minimalizmo mėgėjams
 
„Vienas iš dažniausių priekaištų, dėl kurių vartotojai ieško alternatyvos gamintojų siūlomoms temoms bei aplinkoms yra perkrautas pagrindinis langas ir dėl jo kylanti painiava. Jei norite po ranka turėti tik dažniausiai naudojamas programėles, išbandykite „Evie Launcher““, – sako R. Račialis.
 
Viena svarbiausių šios aplinkos savybių yra tai, kad ji reikalauja mažiau įrenginio resursų, todėl telefonas veiks greičiau. „Evie Launcher“ aplinkoje nesuteikiamos didelės suasmeninimo galimybės, tačiau daug dėmesio skiriama veikimo spartai. Aplinka nesunku naudotis, nes jos gestų arsenalas gana nedidelis.
 
„Ši aplinka leis pagrindiniame lange susidėti dažniausiai naudojamas programėles ir pasirinkti norimą interneto paieškos sistemą. Tačiau didžiausias jos pranašumas yra minimalistinis stilius, kuriantis autentišką „Android“ naudojimo patirtį. Be to, „Evie Launcher“ yra visiškai nemokama ir mokamos versijos neturi“, – sako R. Račialis.
 
Atsisiųsti „Evie Launcher“ galite čia.

Aplikacijos | BITĖ
 
4. „Microsoft Launcher“: išvarytas pro duris, sugrįžo per langą
 
Nors kompanijos „Microsoft“ operacinei sistemai nepavyko įsitvirtinti išmaniųjų telefonų rinkoje, jos siūloma aplinka yra tikrai funkcionali ir patiks kiekvienam, kuris yra įpratęs naudotis šios bendrovės programų paketu – nuo „Office“ iki „Cortana“. Kita vertus, „Microsoft Launcher“ vertina ir užkietėję „Android“ fanai, nes aplinka siūlo šiai operacinei sistemai būdingą dizainą ir vartotojo patirtį. Nors šis „launcheris“ ir ne toks minimalistinis kaip „Evie Launcher“, jį gana paprasta ir malonu naudoti.
 
„Kaip ir „Nova Launcher“, ši aplinka suteikia galimybę suasmeninti pagrindinę telefono aplinką – čia galima pasirinkti sau priimtiną valdiklių dydį, o svarbiausių naujienų kortelių plėtinys atsinaujins pagal jūsų naršymo istoriją. Aplinka susieta su jūsų „Microsoft“ paskyra, tad jei turite „Windows“ kompiuterį, šis pasirinkimas gali palengvinti informacijos sinchronizaciją tarp skirtingų įrenginių“, – sako R. Račialis.
 
Atsisiųsti „Microsoft Launcher“ galite čia.
 Programele | BITĖ
5. „Smart Launcher 5“: kai apie viską pagalvota
 
Anot R. Račialio, šios aplinkos pranašumu laikoma paprasta išvaizda, kuri suteikia vartotojams daugiau galimybių patiems rasti mėgstamiausius nustatymus: „Šis „launcheris“ siūlo gausybę programėlių išdėstymo galimybių, kad telefoną būtų patogu valdyti viena ranka. Be to, jis giriamas už tai, kad automatiškai programėles patalpina į aplankus pagal jų pobūdį, tad naudotis telefonu tampa ypač paprasta. Pagrindiniame ekrane „Smart Launcher 5“ sutalpina populiariausias programėles, paieškos langą ir valdiklius. Būtent pastarieji yra išskirtinis šios aplinkos bruožas – čia jie neturi prisitaikyti prie nustatyto tinklelio ir jų dydis bei vieta gali būti pasirinkti laisvai.“
 
Patogi naudoti ir tvarkingai rikiuojanti programėles – būtent tokia yra „Smart Launcher 5“ aplinka, kurią turėtų rinktis vartotojai, nemėgstantys blaškančios netvarkos.
 
Atsisiųsti „Smart Launcher 5“ galite čia.

Programėlė | BITĖ
 
6. „ASAP Launcher“: jokių pašalinių detalių
 
Ši aplinka skirta produktyvumui ir patiks tiems, kurie telefoną naudoja ne tik pramogoms, bet ir darbui. Tiek vartotojo sąsaja, tiek dizainas šią aplinką paverčia produktyvumo centru – kortelių principu veikiančioje aplinkoje patogiai rasite dažniausius kontaktus, įvykius, darbų sąrašą, o braukiant pirštu iš apačios į viršų, „ASAP“ atidarys dažniausiai naudojamų programėlių sąrašą.
 
„Kadangi čia didžiausias dėmesys skiriamas produktyvumui ir jūsų atliekamų darbų efektyvumui, pagrindiniame ekrane dėmesio neblaškys programėlės ar valdikliai. Pirmąsias pasieksite braukdami pirštu iš kairės į dešinę, antruosius atstos „ASAP“ kortelės, o svarbiausias funkcijas – „Wi-Fi“, lėktuvo režimą, mobiliuosius duomenis ir kt. – aktyvuoti galėsite braukdami iš dešinės į kairę“, – aiškina R. Račialis.
 
Atsisiųsti „ASAP Launcher“ galite čia.

Programėlė | BITĖ
 
7. „BlackBerry Launcher“: skirtas verslininkams ir klasikos megėjams
 
„BlackBerry“ – dar vienas vardas, kuriam nepavyko įsitvirtinti operacinių sistemų rinkoje. Tačiau jo siūlomas „BlackBerry Launcher“ sulaukė daug simpatijų. Labiausiai jis patiks tiems, kurie anksčiau naudojosi šiais verslui ir darbo reikalams skirtais įrenginiais bei mėgo jų funkcionalumus. Tačiau ne mažiau jis gali pasiūlyti ir tiems vartotojams, kurie telefone tiesiog ieško daugiau produktyvumo.
 
„BlackBerry Launcher“ vartotojams siūlo keletą įdomių funkcijų. Perbraukus programėlės ikoną atsidaro valdiklis, lengva suprasti suasmeninimui skirtus nustatymus, programėles rikiuoti ir paleisti taip pat labai paprasta. Ši aplinka sinchronizuojama su „BlackBerry Hub+“, kur patogiai galėsite pasiekti savo el. paštą, žinutes ir kitą svarbią informaciją vienoje vietoje. Jei jums patiko „BlackBerry“ įrenginiai, ši aplinka leis bent iš dalies sugrįžti prie jų naudojimo patirties“, – sako R. Račialis.
 
Atsisiųsti „BlackBerry Launcher“ galite čia.

Programėlė | BITĖ
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.