Ar „iPhone 12 mini“ pradės mažesnių išmaniųjų telefonų erą?

„Apple“ pristačius naujausios kartos „iPhone“ bene daugiausiai dėmesio sulaukė pats mažiausias išmanusis – „iPhone 12 mini“. Tai kompaktiškiausias gamintojo flagmanas nuo 2014-aisiais pasirodžiusio „iPhone 6“. Kuo taps šis modelis: išimtimi, patvirtinančia taisyklę, kad rinkoje laimi dydis, ar mažesnių ekrano sugrįžimo į madą pradžia? Įžvalgomis dalinasi „Bitės Profai“.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • Nors ne vienas garsus modelis turi ir „mini“ versiją, paprastai jos galimybėmis nusileidžia originalui, o „iPhone 12 mini“ nuo „iPhone 12“ iš esmės skiriasi tik dydžiu
  • Nemažai vartotojų nori kompaktiškesnių išmaniųjų, išlaikomų viename delne, bet iki šiol šie būdavo tik žemesnės ar vidutinės klasės įrenginiai
  • „iPhone 12 mini“ savo matmenimis mažesnis nei pastarųjų metų „Apple“ išmanieji, bet jo ekranas didesnis už daugumos senesnių „Apple“ išmaniųjų, tarkime „iPhone 6“
  • Galima spėti, jog „Apple“ sugebėjus kompaktiškame telefone rasti vietos 5G palaikymui, galingam procesoriui ir aukščiausios kokybės kamerai konkurentai privalės atsakyti investicijomis į savo „mini“ versijas

Jei norite išsamiau sužinoti, ką išmaniųjų rinkai reikš „iPhone 12 mini“ pristatymas – skaitykite šį tekstą toliau.

„Ar „iPhone 12 mini“ sukels didelių ekranų mirtį? Tikrai ne – platesni ekranai leidžia patogiau žiūrėti ar žaisti ir artimiausioje ateityje garsiausių gamintojų flagmanai liks platūs bei aukšti. Tačiau naujasis „iPhone“ tampa vieninteliu aukštos klasės išmaniuoju tokiu mažu ekranu, tad savo pirkėją neabejotinai suras. O tai verčia prognozuoti, kad pradeda formuotis tai, ko pastaraisiais metais neturėjome – mažesnių, bet tokių pat galingų išmaniųjų telefonų rinkos dalis“, – analizuoja „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.

 
Mažesni įrenginiai – mažiau ir galimybių?

12 mini | BITĖ
 
Naujasis „iPhone 12 mini“, žinoma, nėra vienintelis kompaktiškesnis išmanusis telefonas. Bet „Apple“ 5.4 colių įstrižainės 131.5 mm aukščio įrenginys ypatingas tuo, kad sugeba išsaugoti svarbiausius savo didesniojo brolio privalumus. O tai – analogų neturinti naujiena.

„Jau ne vienerius metus matome tendenciją, jog geriausi gamintojų telefonai bei populiariausi jų flagmanai yra didesni, o kartu su jais išleidžiama mažesnė versija paprastai ir techniškai yra ne tokia galinga. Pavyzdžiui, „Galaxy S10e“ yra 7 mm mažesnis už „Galaxy S10“, bet dėl to turi ne trigubą, o tik dvigubą kamerą. Natūralu, jog ne visas didesnio įrenginio savybes įmanoma sutalpinti į mažesnį, tad ilgainiui susiformavo tendencija, kad mažesni išmanieji būna žemos ar vidutinės, bet niekuomet aukštos klasės“, – sako K. Špiliauskas.

Anot jo, šiuo metu ekranų didėjimas yra kiek sulėtėjęs, o dalis gamintojų prietaisų nebeplatina ir nebeaukština. Bet tendencija, jog galingiausi telefonai turi būti dideli – nesitraukia.

„Vis dar matome gamintojų, pasiryžusių sukurti didžiulius telefonus, nes jie sulaukia paklausios. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S20“ turi ne tik „S20+“ versiją, bet ir dar didesnį „S20 Ultra“, 166.9 mm aukščio modelį. Ir kaip galite nuspėti, būtent jo gamybiniai parametrai yra patys galingiausi. Taigi net jei pagrindinės išmaniųjų telefonų versijos neauga, vidutinis įrenginių dydis ir toliau kyla. Dalis vartotojų tuo džiaugiasi, dalis nekreipia dėmesio, o dalis – svajoja apie mažesnes alternatyvas“, – analizuoja „Bitės Profas“.
 
Poreikis mažesniems ekranams jaučiamas jau seniai

12 mini | BITĖ
 
Didesnių ekranų poreikį ilgai diktavo patys pirkėjai – žaidimams ar filmams jie dėl savaime suprantamų priežasčių patogesni. Ir būtent todėl greitu metu didieji ekranai niekur neišnyks. Bet nors ir kuria kokybiškesnį žiūrėjimą, kitais atvejais patogumu didelis ekranas kaip tik atima – jį kur kas sunkiau išlaikyti viename delne ar neštis kišenėje.

„Savo salonuose klausimus apie mažesnio ekrano išmaniuosius girdime nuolat. Didesnis ekranas patogus daug naršantiems ir žiūrintiems žmonėms, bet tiems, kuriems svarbiau skambinimas ar susirašinėjimas, ekrano dydis gali tapti net trukdžiu. Bet pirkėjai turėjo susitaikyti, kad iki šiol tiesiog nebuvo mažesnio išmaniojo, kuris turėtų galingiausius parametrus. Arčiausiai to buvo „iPhone SE (2020)“, tačiau jo vidutinių galimybių kamera ir ne visą įrenginio priekį užimantis ekranas daugelį vartotojų atgrasė“, – analizuoja K. Špiliauskas.

Kompaktiškų telefonų rinkoje vis dar yra, tačiau jie kuriami nesitaikant į aukščiausius galios standartus, o neretai iškart orientuojami konkrečiai į vyresnį pirkėjų segmentą. Pavyzdžiui, „Xiaomi Redmi 7A“ ekranas tėra 5,45 colio įstrižainės, tad net mažesnis už „iPhone 12 Mini“, bet kartu telefonas turi ir galingesnį garsiakalbį bei didesnius skaičius skambinimo ekrane – akivaizdu, jog taikomasi ne į populiariausių dešimtuką, o į senjorus, kurių dideli ekranai nedomina.
 
Kodėl „iPhone 12 mini“ – ne tik išimtis, bet ir naujos tendencijos pradžia

12 mini | BITĖ
 
Taigi „iPhone 12 mini“ ypatingas ne tiek savo dydžiu, kiek tuo, jog šiame dydyje telpa (beveik) viskas, ką suteikia ir didesnysis „iPhone 12“. Abu modeliai turi vienodas kameras, 5G palaikymą, „A14 Bionic“ procesorius, vienodą video bei audio palaikymą ir visus kitus svarbiausius parametrus. Vienintelis tikras jų skirtumas – „mini“ versija dėl vietos apribojimų turi mažiau galingą bateriją ir kiek lėtesnį jos krovimą. Kokia unikali ši situacija pabrėžia patys „Apple“, reklamuojantys, jog tai – „mažiausias, ploniausias ir lengviausias 5G palaikantis telefonas pasaulyje“.

„Ar „iPhone 12 mini“ yra unikalus ir vienintelis toks visame pasaulyje? Kaip neįtikėtinai beskambėtų, tikrai taip. Priešingai nei ankstesnių kompaktiškų „Apple“ išmaniųjų, šio visą priekinę dalį sudaro ekranas. Tad nors įrenginys yra identiško dydžio „iPhone 6“, jo ekranas yra didesnis ir prilygsta „iPhone 6 Plus“. Pridėkime prie to faktą, kad mažesniame telefone gauni visa tai, ką rastum didesniame, ir staiga „mini“ tampa labai patraukliu pasirinkimu“, – pastebi „Bitės Profas“.

Ką reiškia faktas, jog kol kas „Apple“ vieninteliai sugebėjo suderinti kokybę su mažesniu dydžiu? Greičiausiai tai, jog artimiausiu metu dydis išliks karaliumi tiek dėl techninio pranašumo, tiek dėl to, kad patys vartotojai prie jo labiau pratę: „Išmanusis telefonas šiandien daugeliui yra ir pagrindinis būdas ieškoti informacijos, ir bendrauti, ir žiūrėti serialus ar filmus, jau nekalbant apie faktą, kad jame paliekame savo užrašus, kalendorius, banko informaciją ir t.t. Kai jį naudoji dažnai ir ilgus laiko tarpus, nėra prasmės ieškoti mažesnio telefono. Vadinasi, esminė tendencija keistis neturėtų“.

Bet nepaisant to, „Bitės Profas“ tiki, jog „iPhone 12 mini“ pradės tikrą revoliuciją. Kodėl?

„Galima neabejoti, kad „iPhone 12 mini“ pardavimai seksis puikiai, nes jam egzistuoja kol kas neišpildyta paklausa. O tai reiškia, jog nenorėdami prarasti rinkos dalies konkurentai privalės reaguoti. Nenustebkime, jei kitąmet pristačius „Samsung Galaxy S21“ jį lydės ne tik „S21+“ ir „Ultra“ versijos, bet ir „mini“ modelis. Tai drąsi prognozė, nes kol kas tendencijos buvo atvirkščios ir telefonai tik didėjo. Bet kažkada privalo įvykti ir lūžis – techniniai „iPhone 12 mini” parametrai leidžia spėti, kad jis jau pribrendo“, – prognozuoja K. Špiliauskas.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.