Pasirinkta tinklų vystymo strategija pasiteisino: „Bitės“ 5G – greičiausias Lietuvoje

Pasirinkta tinklų vystymo strategija pasiteisino: „Bitės“ 5G – greičiausias Lietuvoje | BITĖ

Vos prieš kelerius metus Lietuva buvo bene paskutinė Europos sąjungoje, kurioje dar neveikė 5G tinklai. Šiandien naujausią ryšio technologiją jau siūlo visi šalies mobiliojo ryšio operatoriai. Vis tik Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) matavimais keliuose ir miestuose, skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė“ 5G – greičiausias Lietuvoje.

„Bitės“ ir „Labas“ 5G ryšio gavimas siekia 275,6 Mb/s greitį ir juo naudotis gali beveik 2 mln. šalies gyventojų. Šiuo metu visoje Lietuvoje įrengta 450 naujos kartos 5G interneto stočių.

„2023 metų RRT duomenys rodo, kad „Bitė“ 5G duomenų gavimo greitis yra pats greičiausias. Šiuos rezultatus pavyko pasiekti tikslingai laikantis savo strategijos. Nesiekiame bet kokia kaina žmonių ekranuose parodyti 5G ženkliuko. Orientuojamės į realią patirtį, būtent dėl to savo 5G vystymo strategiją grindžiame aukštų dažnių juosta“, – sako „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Gintas Butėnas.

Pasak G. Butėno, naujos kartos tinklo vystymo strategija remiasi dviem principais: „Visų pirma, paslaugas siūlome ten, kur jų labiausiai reikia. Pavyzdžiui, vietovėse, kuriose nėra kokybiško interneto galimybių, o mobilusis internetas – nepakankamai greitas. Antra, siekiame kuo geresnės realios vartotojų patirties naudojantis 5G.“

Pasirinkta 5G ryšio plėtros strategija pasiteisino: bendrovės duomenimis, Lietuvos miestai ir rajonai aktyviai naudojasi naujosios kartos internetu. Ten, kur įrengtas 5G tinklas, pastebimas didžiausias duomenų vartojimas ir sparčiausias augimas.

Daugiau nei 1,75 mln. žmonių Lietuvoje jau pasiekiamas 5G namų internetas. Geras „Bitės“ ryšio padengimas, kuriuo naudojasi ir išankstinio apmokėjimo paslaugos „Labas“ klientai, jau siekia 99 proc. Lietuvos teritorijos. 5G tinklo plėtra yra didžiausio „Bitė“ istorijoje investicinio projekto „BITĖ | Naujos kartos tinklas 2025“ dalis. Projekto metu į turimo tinklo modernizavimą bei naujos kartos tinklo statybas bendrovė investuoja daugiau kaip 100 mln. eurų.


 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: