Neatpažįstamai keliones ir susisiekimą pakeitusiam „Google Maps“ – jau 14 metų

2019.
02.11

Prisisekite saugos diržus, nes laukia netikėta kelionė į praeitį, kuri gali lengvai šokiruoti. Ar galėtumėte šiandien įsivaizduoti, kad kažkada ieškoti geriausio maršruto į kitą šalį ar miestą reikėdavo storose, toną sveriančiose žemėlapių knygose? Arba skolintis iš draugų GPS navigaciją ir mokytis ja naudotis? Ar pirmas atostogų dienas kitoje valstybėje, kai nežinai nei kur artimiausia parduotuvė, nei viešbutis. Įsivaizduoti tikriausiai sunku, bet panašiai visi ir gyvenome iki 2005 metų, kai vasario 8 dieną pasaulį išvydo „Google Maps“. Kuo ši paslauga ypatinga? Visų pirma tuo, kad padarė išmanius pasaulio žemėlapius lengvai prieinamus praktiškai kiekvienam, o „Bitės Profai“ šia proga atrinko 5 įdomius faktus apie „Google Maps“.

„Kai kalbame apie „Google Maps“, paprastai omenyje turime tik tas šios technologijos funkcijas, kuriomis tenka naudotis dažniausiai: išmanus žemėlapis, navigacija ar greita adreso paieška. Tačiau per 14 gyvavimo metų „Google Maps“ padarė tiek dalykų arba davė pradžią tokioms iniciatyvoms, apie kurias net nesusimąstome. Pradedant galimybe pakeliauti laiku ir baigiant milijonu mūsų gyvenimą dar labiau palengvinančių programėlių, „Google Maps“ šiandien yra vieną didžiausių įtakų pasauliui padariusi „Google“ paslauga“ – sako „Bitės Profas“ Gytis Kupčinskas, dirbantis Panevėžio RYO esančiame „Bitės“ salone ir dalinasi penkiais įdomiais dalykais apie „Google Maps“, kuriuos tikrai verta šios technologijos gimtadienio proga prisiminti.

1. Gatves ir vietoves fiksavo net kupranugariais

G. Kupčinsko teigimu, kai garsusis „Google“ režimas „Street View“ startavo 2007 metais saujelėje JAV miestų, o vėliau išplito po visą pasaulį, tai tapo viena didžiausių to meto atrakcijų.  

„Kai po pasaulio miestų, miestelių ir net užkampių gatves pradėjo važinėti „Google“ automobiliai ir fiksuoti duomenis, žmonės įvairiausiais būdais bandė įsiamžinti šiuose realaus vaizdo žemėlapiuose. Tačiau „Street View“ buvo sukurtas ne tik garsiųjų automobilių ir palydovų dėka – didžioji kompanija daugiau nei 8 milijonus kilometrų sukorė naudodamiesi gondolomis, sniegomobiliais, povandeninėmis transporto priemonėmis, kupranugariais ir kitomis priemonėmis, kurias sunku ir įvardinti. Viso to metu buvo sugeneruota 20 petabaitų duomenų (1 petabaitas – 1000 terabaitų). Tačiau šiandien „Street View“ leidžia netgi patekti į garsių pastatų vidų ir juos apžiūrėti iš arti, pavyzdžiui, Baltuosius rūmus, Metropoliteno meno muziejų ir daug kitų pasaulinių objektų. Kas žino, ką „Street View“ pasiūlys ateityje?“ – sako G. Kupčinskas.

2. Galimybė patiems tiesti kelius

„Tiems, kas kada nors yra turėję užslėptą norą nutiesti naujus kelius, „Google Maps“ leidžią tą padaryti bent jau virtualiai. Jei šia paslauga besinaudojantis žmogus žino apie naujus kelius, jis gali pats juos pridėti į „Google Maps“ ir užvadinti. Žinoma, naujų, nesamų kelių prigalvoti niekas neleis, tačiau informaciją pildyti gali bet kas. Taip pat šioje paslaugoje leidžiama keisti įmonių ar kitų objektų adresus, kas yra patogu norint, kad kiti tave lengviau ar greičiau surastų. Įdomu tai, kad „Google Maps“ egzistuoja jau 14 metų, o yra vis dar nustembančių, kai sužino, kad šiuose žemėlapiuose gali būti ne vien žiūrovas, bet ir tam tikras dalyvis bei jų pildytojas“, – teigia G. Kupčinskas.

3. Žemėlapiai, kurių nenuplagijuosi

„Google Maps“, anot G. Kupčinsko, taip pat naudoja vieną seną kaip pasaulis žemėlapių sudarytojų gudrybę: „Nuo seniau žemėlapių sudarytojai, nenorėdami, kad jų ilgai kurtus žemėlapius kas nors lengvai nuplagijuotų, tyčia į juos įtraukdavo neegzistuojančias gatves ar net miestus. Tada kai su tais pačiais neegzistuojančiais miestais ar gatvėmis žemėlapį kas nors nukopijuodavo, būdavo labai lengva įrodyti plagiatą, nes tiek jame, tiek originale, būdavo tas pats neegzistuojantis vietovardis. „Google Maps“ taip pat, manoma, turėjo tokį vietovardį, kuris plačiai nuskambėjo. Tai – miestas Argleton Didžiojoje Britanijoje, kurį rodė „Google“ žemėlapiai, bet realybėje vietoje jo tebuvo plynas laukas. Tai sukėlė didelį šurmulį, nes „Google Maps“ naudojosi ir daug kitų bendrovių, tad vėliau „Google“ šį miestą pašalino. Beje, tikima, kad ir iki šiol „Google Maps“ galima surasti tokių netikrų dalykų, tik jie kur kas subtilesni.“

4. „Google“ kelionės laiku, kurias gali išbandyti kiekvienas

„Dar ir šiandien apie šią „Google Maps“ funkciją žino toli gražu ne visi. Tiesa, ji prieinama tik tiems, kas „Google Maps“ atidaro savo kompiuteryje. Kokia ši funkcija? Kelionės laiku! Na, bent jau kompiuterio ekrane. Ką daryti, kad pakeliautum? Tereikia susivesti norimą adresą, tada nuspausti pele dešiniame apatiniame ekrano kampe matomą geltoną žmogeliuką, pastatyti jį norimoje žemėlapio vietoje, o tada kairiajame viršutiniame kampe pasirinkti datą. Ir kelionė laiku įvyks! Tiesa, ne visose pasaulio vietose tokios kelionės įmanomos, tad norint šitaip pakeliauti gali tekti ne kartą pabaksnoti į skirtingas „Google Maps“ vietas, bet kai galiausiai pavyksta – nustebina. Pavyzdžiui, gali pamatyti, kaip šiandien įspūdingai atrodantis prekybos centras prieš eilę metų tebuvo plynas laukas. Kas jau kas, bet kelionių laiku entuziastai tikrai turėtų smagiai praleisti laiką“, – mano G. Kupčinskas.

5. Kokios vienos populiariausių programėlių atsirado „Google Maps“ dėka?

Pasak G. Kupčinsko, jei ne „Google Maps“, šiandien neturėtume programėlių, kurias įpratome naudoti bene kasdien: „Google“ skelbia, kad galima būtų suskaičiuoti apie milijoną skirtingų trečių šalių programėlių, kurios naudojasi „Google Maps“. Tarp jų ir gana plačiai žinomi pavadinimai – nuo „Uber“ ar „WhatsApp“ iki „TripAdvisor“. Taip pat jei ne „Google Maps“, šiandien neturėtume lietuvių itin pamėgtų programėlių, tarp kurių išmanioji navigacija „Waze“ ar visais būdais keliauti padedanti „Trafi“. Beje, „Waze“ yra pačiai kompanijai „Google“ priklausanti programėlė, kurioje vairuotojai realiu laiku renka ir praneša informaciją apie sąlygas keliuose: spūstis, eismo įvykius, oro sąlygas ir kitas kliūtis. Tuo pačiu programėlė veikia ir kaip navigacija, padedanti rasti greičiausią maršrutą, kurį nuolat atnaujina pagal realiu laiku gaunamą informaciją apie eismo sąlygas. Taip pat „Google Maps“ yra tiesiogiai susieti su „Waze“ ir atsinaujina pagal šioje programėlėje pateiktą ar užfiksuotą informaciją.“

Galiausiai, kaip teigia G. Kupčinskas, norint sužinoti daugiau apie „Google Maps“ galimybes arba išbandyti kitas panašias programėles, visada galima kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie visada patars bei atsakys į rūpimus klausimus.

2019.
03.26

Naujieji „Huawei P30“ ir „Huawei P30 Pro“ jau čia: 5 priežastys nusiimti prieš juos kepurę

Antradienį oficialiai pristatyti naujausi „Huawei“ telefonai – „P30“ ir „P30 Pro“, startuoja ir prekyba jais „Bitės“ svetainėje. Nuo trečiadienio abu telefonus galima įsigyti ir „Bitės“ salonuose. Naujasis „Huawei P30“ kainuoja 699 Eur, o „Huawei P30 Pro“, priklausomai nuo vidinės atminties, kainuoja 899 Eur arba 999 Eur. Abu telefonus pirkėjai galės rinktis iš trijų spalvų: klasikinės juodos, pašvaistės („Aurora“) ir kristalo žydros („Breathing Crystal“). Ir nors šių naujųjų „Huawei“ telefonų kamera yra tai, dėl ko apie šiuos telefonus dabar tikriausiai ir skaitote, „Bitės Profai“ išskiria priežastis, dėl kurių šiuo telefonu norėsis naudotis ne vien dėl gražių nuotraukų.

Skaityti plačiau
2019.
03.21

7 klausimai, kurių negalima pamiršti prieš perkant naują telefoną

Kiekvienais metais gamintojai pristato vis naujesnius ir pažangesnius išmaniuosius telefonus, tad kasmet darosi vis sunkiau atsispirti pagundai įsigyti naujutėlaitį telefoną. Taip pat nenaujo telefono dėsnis byloja, kad kuo ilgiau galvoji apie naujai paskelbto išmaniojo pirkimą, tuo prastesnis ima atrodyti tas, kurį turi dabar. Tačiau pradėjus naujo telefono paiešką, dažnas gali pasimesti jų gausoje. Todėl „Bitės Profai“ siūlo prieš tai atlikti namų darbus ir paruošė septynis klausimus, į kuriuos atsakius bus daug lengviau nuspręsti, kokio telefono tikrai norisi.

Skaityti plačiau
2019.
03.19

„Bitės“ salonas vienai dienai tapo modernia scena: pirmų kartų netrūko ir atlikėjai Monikai Marijai

Kovo 19-ąją švenčiamos Kliento dienos proga išmanius sprendimus kurianti „Bitė Lietuva“ vieną iš savo salonų pirmą kartą pavertė įspūdinga scena. Tokiame išmaniame bendrovės klientams skirtame koncerte pirmą kartą pasirodė „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalininkė, „Lietuvos balso“ nugalėtoja atlikėja Monika Marija Paulauskaitė ir, kaip ji pati sako, tai jai tapo nemenku iššūkiu.

Skaityti plačiau
2019.
03.13

Titanų dvikova: apie kuriuos išmaniuosius telefonus dar kalbėsime šiemet?

Šie metai išmaniųjų telefonų gerbėjams – ypatingi. Pirmiausiai tuo, kad šiemet visi telefonų gamintojai pasigalando savo ietis ir turi paruošę išskirtinius savo telefonų modelius. Taip pat šiais metais debiutuoja naujos kartos telefonai, kurių didelė dalis jau palaikys 5G ryšį ir turės visiškai naujas kameras ar ekranus. Keli telefonai jau oficialiai pristatyti, kiti – vis dar laikomi po intrigos skraiste. „Bitės Profai“ sudėliojo šių metų telefonus „titanus“, kurie ištisus metus varžysis dėl mūsų dėmesio: pradedant jau anonsuotais ar net išleistas ir baigiant tais, apie kuriuos vis dar sklando gandai.  

Skaityti plačiau
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus.
Gaukite BITĖS pasiūlymą

Gaukite BITĖS pasiūlymą

+370
Užpildydamas formą sutinku, kad BITĖ susisiektų su manimi dėl šio pasiūlymo ar pateiktų kitus savo prekių ar paslaugų pasiūlymus.
Serverio klaida, pabandykite dar kartą vėliau.

Ačiū

Jūsų duomenys sėkmingai priimti.
Susisieksime su jumis netrukus.