Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga – 6 Lietuvoje kurtos programėlės jūsų telefonui

2019.
03.08

Artėjant vienai svarbiausių dienų metuose – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei – galime pagerbti lietuvius programėlių kūrėjus, kurių sumanymais naudojasi visas pasaulis. Nuo namų restoranų ir tokių vietų ieškančių turistų socialinio tinklo iki naujos kartos sprendimų verslui, lietuviai yra nemažai pasižymėję bei pasiekę. Tad kada dar puikesnė proga į juos atkreipti dėmesį, nei valstybinės Kovo 11-osios šventės išvakarėse? Ta proga „Bitės Profai“ atrinko 6 kiek mažiau girdėtas Lietuvoje sukurtas programėles, su kuriomis verta susipažinti.

„Praktiškai kiekvieną dieną pasaulyje atsiranda šimtai naujų programėlių. Bet ar kada susimąstėte, kiek tarp tų šimtų naujai pasirodančių programėlių yra lietuviškos? Arba kiek iš Lietuvoje sukurtų programėlių yra ne tik pripažintos, bet ir masiškai naudojamos pasaulyje? Kartu su visais ruošdamiesi švęsti Kovo 11-ąją, siūlome susipažinti su Lietuvoje sukurtomis programėlėmis, apie kurias beveik nekalbame, tačiau kurios kasdien garsina Lietuvos vardą kitose pasaulio valstybėse“ – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė ir dalinasi 6 lietuviškomis ar Lietuvoje gimusiomis programėlėmis, iš kurių tikriausiai žinojote tikrai ne visas.

1. Azijoje itin paplitusi virėjų dalinimosi sistema

Ar galėtumėte įsivaizduoti virėjų tinklą, kurie savo namuose sutartu laiku paruošia ypatingą vakarienę ir laukia jūsų prie stalo? Pasak A. Adomaitytės, kūrėjai iš Lietuvos jau spėjo ne tik tai įsivaizduoti, bet ir realizuoti.

„Programėlė „PlateCulture“ („iOS“, „Android“) leidžia mokantiems ir norintiems gaminti pasiskelbti apie save ir savo namų restoranus, o norintiems pavalgyti kuo arčiau vietinės kultūros – tokius žmones susirasti. Tokios idėjos autorės lietuvės Redos Štarės dėka, dabar šia rezervavimo platforma itin sėkmingai ir plačiai naudojasi pietryčių Azijos gyventojai bei turistai. Programėlė įvertinta ir už tai, kad susėdus prie vieno stalo su vietiniais virėjais pavalgyti, žymiai lengviau pažinti naujas kultūras bei vystyti tautų bendrystę. Vienas užsienio žurnalistų programėlę „PlateCulture“ praminė maisto pasaulio „Airbnb“ platforma“ – sako A. Adomaitytė.

2. Išmanus sprendimas konferencijoms

„Konferencijos, o ypač tarptautinės – tikras galvos skausmas jas organizuojantiems žmonėms. Apie šį galvos skausmą bene pirmieji pagalvojo lietuviai, sukūrę programėlę „Interactio“ („iOS“, „Android“). Kaip ji veikia? Tiesiog savo buvimu pakeičia visą galybę tarptautinėms konferencijoms reikalingos įrangos – daugybės ausinių, sinchroninio vertimo būdelės ir t.t. Su šia programėle visiems konferencijos dalyviams tereikia telefono su asmeninėmis ausinėmis. Taip vertėjas gali versti konferencijos dalyvių kalbamą tekstą kaip ir anksčiau, tik tam, kad jau išverstą kalbą išgirstų konferencijos dalyviai, nebereikia visos sudėtingos įrangos. Šis lietuvių sprendimas taip pat jau spėjo išgarsėti užsienyje, o jį naudoja net tokios kompanijos kaip „Microsoft“, „Google“, „Blizzard“ ir kitos“, – teigia A. Adomaitytė.

3. Revoliucija darbo komunikacijoje

Darbo diena darbe, pasak A. Adomaitytės, šiais socialinių medijų laikais gali būti itin įtempta, bet lietuviai atrado būdą tai suvaldyti: „Lietuvių sukurta programėlė „Tipi“ („iOS“, „Android“) siūlo į darbinę komunikaciją pasižiūrėti asinchroniškai: užuot reaguojant į kiekvieną socialinio tinklo ar kitų susirašinėjimo programų pranešimą, sureaguoti tada, kai nesi užsiėmęs ir gali skirti tam laiko. Programėlė „Tipi“ leidžia visus darbinius klausimus sudėlioti aiškiais katalogais ir konkrečiomis temomis nuo darbų iki su darbais nesusijusių dalykų. Juose visi darbuotojai gali matyti tiek darbų eigą, tiek kas už ką atsakingas ir sureaguoti į konkrečias užklausas tada, kai tikrai turi tam laiko, o ne pripuolamai. Šis sudėtingai paaiškinamas lietuvių sprendimas buvo itin pamėgtas pasaulyje, o jį jau išbandė ir naudoja tokios bendrovės kaip „Uber“, „Toyota“, „Mary Kay“ ir kt.“

4. Greičiausias ir patogiausias maršrutas tavo kišenėje

„Lietuvių sukurtos programėlės „Trafi“ („iOS“, „Android“) jau tikriausiai pristatinėti nereikia? Tai, kad ji realiu laiku rodo viso transporto judėjimą gatvėje ir leidžia bet kada pasirinkti greičiausią ir pigiausią įmanomą maršrutą bei keliavimo būdą pakerėjo ne tik pačius lietuvius, bet ir likusį pasaulį. Pavyzdžiui, „Trafi“ jau sėkmingai veikia Madride, Stambule, San Paule ir kituose dideliuose pasaulio miestuose. Ši programėlė tapo puikiu pavyzdžiu, kaip technologijos gali ženkliai palengvinti didmiesčiuose gyvenančių ar dirbančių žmonių gyvenimus. „Trafi“ sujungia visas keliavimo galimybes nuo viešojo transporto ar miesto dviračių iki automobilių nuomos bei taksi, o pasirinkti leidžia pačiam žmogui. Įdomu, ką kito įspūdingo programėlių rinkoje sugalvos mūsų tautiečiai?“ – svarsto A. Adomaitytė.

5. Žaidimas mobiliems telefonams, skaičiuojantis 200 mln. žaidėjų

Pasak A. Adomaitytės, lietuviai moka kurti ne vien rimtas programėles ir tai įrodė su vienu populiariausių visų laikų išmaniesiems telefonams skirtu žaidimu: „Ar patikėtumėte, kad vieną garsiausių ir iki šiol iš populiariausiųjų žaidimų išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams 50-uko neiškrentantį žaidimą „Cooking Fever“ („iOS“, „Android“) sukūrė būtent lietuviai? Šį žaidimą tris metus kūrė didžiausi Lietuvos žaidimų kūrėjai studija „Nordcurrent“ ir jų sumanymas pasiteisino – šiandien šį žaidimą jau atsisiuntė daugiau nei 200 mln. žaidėjų visame pasaulyje. „Cooking Fever“ idėją lietuviai taip pat sugalvojo patys – žaidime reikia valdyti restoraną ir savo klientams kuo greičiau pateikti patiekalus, kurių jie prašo. Tačiau tokia lietuvių sėkmė nėra vienkartinė – ši studija iki šiol kuria didelio populiarumo sulaukiančius žaidimus išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams.“

6. Programėlė, tapsianti geriausiu šunų draugu

„Galima įvardinti ir vieną visai šviežią pavyzdį, kai lietuviai vėl savo programėle nustebino pasaulį. Vos prieš mėnesį išleista programėlė „GetPet“ („iOS“, „Android“), kuri leidžia žmonėms žiūrėti skirtingų šuniukų nuotraukas bei jų istorijas ir pasiimti iš Vilniaus prieglaudų. Kol kas su šia programėle susietos tik Vilniaus prieglaudos, o priglausti galima tik šuniukus, bet jos kūrėjai žada, kad vėliau naujų namų tokiu būdu bus leista ieškoti ir katėms. Nors programėlė dar visai nauja, ja jau spėjo susidomėti užsienio žiniasklaidai bei giria lietuvių išmanumą, sukūrus tarsi garsią pažinčių platformą „Tinder“ šunims bei naujiems jų šeimininkams. Panašu, kad lietuviai tikrai turi talentą geroms idėjoms bei kokybiškai realizuotoms programėlėms“, – apibendrina A. Adomaitytė.

Galiausiai, kaip teigia A. Adomaitytė, norint sužinoti daugiau apie kitas lietuviškas ar lietuvių sukurtas programėles, visada galima kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie visada patars bei atsakys į rūpimus klausimus.

2019.
03.26

Naujieji „Huawei P30“ ir „Huawei P30 Pro“ jau čia: 5 priežastys nusiimti prieš juos kepurę

Antradienį oficialiai pristatyti naujausi „Huawei“ telefonai – „P30“ ir „P30 Pro“, startuoja ir prekyba jais „Bitės“ svetainėje. Nuo trečiadienio abu telefonus galima įsigyti ir „Bitės“ salonuose. Naujasis „Huawei P30“ kainuoja 699 Eur, o „Huawei P30 Pro“, priklausomai nuo vidinės atminties, kainuoja 899 Eur arba 999 Eur. Abu telefonus pirkėjai galės rinktis iš trijų spalvų: klasikinės juodos, pašvaistės („Aurora“) ir kristalo žydros („Breathing Crystal“). Ir nors šių naujųjų „Huawei“ telefonų kamera yra tai, dėl ko apie šiuos telefonus dabar tikriausiai ir skaitote, „Bitės Profai“ išskiria priežastis, dėl kurių šiuo telefonu norėsis naudotis ne vien dėl gražių nuotraukų.

Skaityti plačiau
2019.
03.21

7 klausimai, kurių negalima pamiršti prieš perkant naują telefoną

Kiekvienais metais gamintojai pristato vis naujesnius ir pažangesnius išmaniuosius telefonus, tad kasmet darosi vis sunkiau atsispirti pagundai įsigyti naujutėlaitį telefoną. Taip pat nenaujo telefono dėsnis byloja, kad kuo ilgiau galvoji apie naujai paskelbto išmaniojo pirkimą, tuo prastesnis ima atrodyti tas, kurį turi dabar. Tačiau pradėjus naujo telefono paiešką, dažnas gali pasimesti jų gausoje. Todėl „Bitės Profai“ siūlo prieš tai atlikti namų darbus ir paruošė septynis klausimus, į kuriuos atsakius bus daug lengviau nuspręsti, kokio telefono tikrai norisi.

Skaityti plačiau
2019.
03.19

„Bitės“ salonas vienai dienai tapo modernia scena: pirmų kartų netrūko ir atlikėjai Monikai Marijai

Kovo 19-ąją švenčiamos Kliento dienos proga išmanius sprendimus kurianti „Bitė Lietuva“ vieną iš savo salonų pirmą kartą pavertė įspūdinga scena. Tokiame išmaniame bendrovės klientams skirtame koncerte pirmą kartą pasirodė „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalininkė, „Lietuvos balso“ nugalėtoja atlikėja Monika Marija Paulauskaitė ir, kaip ji pati sako, tai jai tapo nemenku iššūkiu.

Skaityti plačiau
2019.
03.13

Titanų dvikova: apie kuriuos išmaniuosius telefonus dar kalbėsime šiemet?

Šie metai išmaniųjų telefonų gerbėjams – ypatingi. Pirmiausiai tuo, kad šiemet visi telefonų gamintojai pasigalando savo ietis ir turi paruošę išskirtinius savo telefonų modelius. Taip pat šiais metais debiutuoja naujos kartos telefonai, kurių didelė dalis jau palaikys 5G ryšį ir turės visiškai naujas kameras ar ekranus. Keli telefonai jau oficialiai pristatyti, kiti – vis dar laikomi po intrigos skraiste. „Bitės Profai“ sudėliojo šių metų telefonus „titanus“, kurie ištisus metus varžysis dėl mūsų dėmesio: pradedant jau anonsuotais ar net išleistas ir baigiant tais, apie kuriuos vis dar sklando gandai.  

Skaityti plačiau
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus.
Gaukite BITĖS pasiūlymą

Gaukite BITĖS pasiūlymą

+370
Užpildydamas formą sutinku, kad BITĖ susisiektų su manimi dėl šio pasiūlymo ar pateiktų kitus savo prekių ar paslaugų pasiūlymus.
Serverio klaida, pabandykite dar kartą vėliau.

Ačiū

Jūsų duomenys sėkmingai priimti.
Susisieksime su jumis netrukus.