Išmaniųjų laikrodžių evoliucija: nuo Džeimso Bondo iki aukso amžiaus

2019.
06.20

Manoma, kad pirmasis rankinis laikrodis buvo sukurtas dar 1806 metais. O štai pirmasis išmanusis laikrodis debiutavo beveik po 200 metų – 1998-aisiais. Tai – nemažas laiko tarpas, bet vien nuo 1998 metų iki šių dienų išmanieji laikrodžiai patobulėjo dar labiau! „Bitės Profai“ siūlo susipažinti su trumpa, bet labai turininga išmaniųjų laikrodžių istorija, kurios pradžią įkvėpė pats Džeimsas Bondas.  

„Birželio mėnesį savo gimtadienį švenčia vienas pirmųjų išmanaus laikrodžio titulą pelniusių laikrodžių – „Ruputer“, kurį sukūrė bendrovė „Seiko“. Ši japonų kompanija buvo žinoma kaip stipri laikrodžių gamintoja, tad natūralu, kad viena pirmųjų įžengė į būtent išmaniųjų laikrodžių sritį. Tačiau įvairių bandymų būta ir iki tol. Pati bendrovė „Seiko“ 1982 metais sukūrė „T001 TV Watch“, kurį įkvėpė tuo metu populiarus Džeimso Bondo filmas „Aštuonkojė“. Taip, šis laikrodis iš tikrųjų leido žiūrėti televiziją, bet tam reikėjo daugybės papildomų priedų. Tačiau šiandien kuriami laikrodžiai savo galimybėmis iš tikrųjų stebina, o tokių laikrodžių tikriausiai neatsisakytų nė pats Džeimsas Bondas“, – sako Šiaulių „Akropolyje“ esančiame salone dirbantis „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis ir dalinasi ryškiausiais išmaniųjų laikrodžių evoliucijos etapais.

Nekukli pradžia: trūko tik lietimui jautraus ekrano

Pasak G. Gruodžio, pirmuoju išmaniuoju laikrodžiu vadinamas „Ruputer“ turėjo beveik viską: „Šio laikrodžio pažiba – dviejų colių skersmens ekranas. O pats laikrodis leido juo žaisti žaidimus, peržiūrėti užrašinę, naudotis skaičiuotuvu ir visa tai jau prieš 21 metus! Vienintelis dalykas, kurio trūko šiems pirmosios kartos išmaniesiems laikrodžiams, tai lietimui jautrūs ekranai – juos reikėdavo valdyti svirtelėmis ir mygtukais, esančiais ant paties laikrodžio.“

Gamintojų spurtas: GPS telefone ir iki 90 minučių trunkantys pokalbiai

„Po sėkmingo pirmojo išmanaus laikrodžio starto, kiti gamintojai taip pat ėmėsi iniciatyvos. Pavyzdžiui, „Samsung“ 1999 metais pristatė laikrodį „SPH-WP10“, kuris buvo pramintas pirmuoju laikrodžiu-telefonu. Šiuo laikrodžiu pokalbiai galėjo trukti net iki 90 minučių. Tuo metu kitas šiandien plačiai žinomas gamintojas „Garmin“ 2003 metais pristatė pirmąjį GPS laikrodį „Forerunner 101“. Šis laikrodis žymėjo nukeliautą kelią bei padėjo nepasiklysti. Taip pat šis „Garmin“ laikrodis jau rodė nukeliautą distanciją bei vidutinį greitį, todėl greitai tapo geriausiu skaitmeniniu draugu visiems aktyviau sportuojantiems“, – nurodo G. Gruodis.

Kertinis lūžis: operacinė sistema visam laikui pakeičia laikrodžius

Kertiniu lūžiu, kaip teigia G. Gruodis, išmaniųjų telefonų evoliucijoje tapo jų supanašėjimas su išmaniaisiais telefonais: „2012 metai išmaniųjų laikrodžių istorijoje yra ypatingi. Šiais metais įmonė „Pebble“ sutelktinio finansavimo platformoje „Kickstarter“ pristatė savo išmaniojo projektą. Bandymų sukurti laikrodžius su operacine sistema buvo ir iki tol, tačiau „Pebble“ operacinė sistema buvo ypatinga – ji leido siųstis į laikrodį programėles bei jomis naudotis ir sinchronizuoti patį laikrodį su išmaniuoju telefonu. Tad šis laikrodis savo operacine sistema ir veikimo principu tapo panašiausias į šių dienų išmaniuosius laikrodžius. Šis projektas sulaukė itin didelio dėmesio ir žmonės jam suaukojo daugiau nei 10 mln. JAV dolerių. Pats laikrodis „Pebble“ buvo pristatytas 2013 metais. Po tiek dėmesio pritraukusio šio laikrodžio starto ir kiti gamintojai pradėjo kurti išmaniuosius laikrodžius su operacine sistema, sinchronizavimo tarp prietaisų funkcijomis bei palaikančius įvairias programėles.“

Rinka plečiasi: savo išmaniuosius laikrodžius pristato ir „Apple“

„2015 metais išmaniųjų laikrodžių rinką sudrebino kompanija „Apple“, pristačiusį pirmąjį „Apple Watch“. Šis savo funkcionalumu pernelyg neišsiskyrė iš tuometinių konkurentų, tačiau buvo itin stilingas ir paprastas naudoti. Atitinkamai ir kiti gamintojai tuo metu pradėjo dar daugiau dėmesio skirti savo išmaniųjų laikrodžių kokybei, išvaizdai ir patogumui. Pradedant pirmuoju „Apple Watch“, puikus išmaniųjų laikrodžių dizainas taip pat tapo vienu iš svarbių kriterijų renkantis tokį laikrodį“, – išskiria G. Gruodis.

Aukso amžius: visų dabartinių išmaniųjų laikrodžių galimybių net neišnaudojame

„Šiandien vienareikšmiškai prasidėjo išmaniųjų laikrodžių aukso amžius. Beveik visi gamintojai, įskaitant ir „Samsung“, „Garmin“, „Apple“, „Fitbit“ ir kitus, daug dėmesio skiria tiek laikrodžių stiliui, galingumui, funkcionalumui. Šiandieniniai išmanieji laikrodžiai tapo tiek išmanūs, kad gali patys automatiškai atpažinti, kokia sporto veikla užsiima vartotojas ir pradėti ją sekti. Taip pat galima vos keliais pirštų bakstelėjimais pakeisti ciferblato ekraną, per vaizdo įrašų platformą „YouTube“ žiūrėti filmukus ar stebėti kaip keičiasi orų prognozė. Taigi, šiandien išmanieji laikrodžiai tapo absoliučiais išmaniųjų telefonų jaunesniaisiais broliais, tik lengvai užsidedamais ant rankos.“

Galiausiai, kaip teigia G. Gruodis, norint sužinoti daugiau apie išmaniuosius laikrodžius ir su jais susijusius dalykus, visada galima kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie visada patars bei atsakys į rūpimus klausimus.

2019.
07.16

Socialinio tinklo „Twitter“ gimtadienis: 10 faktų, kurių nežinojote

Vienas populiariausių pasaulyje socialinis tinklas Lietuvoje taip ir netapo plačiai naudojamu. Todėl apie šią svarbią ir įdomią platformą žinome nedaug. Milijonų dalybos, išskirtinės žvaigždžių nuotraukos, karščiausios naujienos – viskas telpa šiame interneto kanale. Šiandien vis dar yra besidominčių socialiniu tinklu „Twitter“ bei klausiančių, kodėl mūsų šalyje jis ne toks populiarus. Todėl 13-ojo „Twitter“ gimtadienio proga „Bitės Profai“ palengvina šią naštą: ne tik atsako į klausimą, kodėl šis socialinis tinklas neprigijo Lietuvoje, bet ir pristato 10 įdomių faktų, kurie padės geriau susipažinti su „Twitter“.   

Skaityti plačiau
2019.
07.11

5 mitai apie išmaniuosius telefonus, kuriais vis dar kartais tikime

Išmaniąsias technologijas dažnai gaubia mitai ir neįtikėtini patarimai, kurie buvo paneigti šimtus kartų, tačiau jais tikima iki šiol. Išmanieji telefonai – ne išimtis. Nors jie egzistuoja mažiau nei 20 metų, apie juos jau galima išgirsti daugybę mitų. Ir niekada negali žinoti, iš kur šie mitai atsirado ir ar juose yra bent krislas tiesos. Todėl „Bitės Profai“ atrinko 5 populiarius bei vis dar gajus išmaniųjų telefonų mitus, kuriuos paaiškina ir paneigia.

Skaityti plačiau
2019.
07.04

5 naujausios programėlės, kurias turi išmėginti šią liepą

Ką daryti, kai vasarą staiga atšąla, o tu su šortais? Arba jei atidėjo skrydį, vėluoja autobusas ar laukiate eilėje? Visada galite atsinaujinti savo išmaniojo telefono programėles! O kad jų nereikėtų toli ieškoti, „Bitės Profai“ atrinko 5 naujas ar neseniai atnaujintas programėles, kurios neleis liepos mėnesį nuobodžiauti.

Skaityti plačiau
2019.
06.27

Fotografuojame vasarą: kokių programėlių mums reikės?

Kai už lango tokia vasara, norisi pasiimti su savimi tik išmanųjį telefoną, neapsikrauti kitais daiktais ir leisti laiką lauke. O toliau formulė paprasta: kuo daugiau laiko vasarą praleidžiame lauke, tuo daugiau atsiranda pagundų išsitraukti savo telefoną ir fotografuoti. Ir nors beveik visi naujesni telefonai turi geras kameras, ką daryti, jei draugų nuotraukos socialiniame tinkle „Instagram“ atrodo geresnės? Arba kaip suteikti nuotraukoms daugiau gyvybės ar nuimti keletą nekuklių spuogų? „Bitės Profai“ paruošė specialų fotografavimo programėlių arsenalą tam, kad ši vasara būtų viena įsimintiniausių.

Skaityti plačiau
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus.
Gaukite BITĖS pasiūlymą

Gaukite BITĖS pasiūlymą

+370
Užpildydamas formą sutinku, kad BITĖ susisiektų su manimi dėl šio pasiūlymo ar pateiktų kitus savo prekių ar paslaugų pasiūlymus.
Serverio klaida, pabandykite dar kartą vėliau.

Ačiū

Jūsų duomenys sėkmingai priimti.
Susisieksime su jumis netrukus.