5 naujausios programėlės, kurias turi išmėginti šią gegužę

2019.
05.02

Gegužę paprastai lengva užsimiršti – sparčiai gerėja oras, atsiranda daugiau progų laiką praleisti gamtoje ir ima kauptis planai vasaros atostogoms. Bet nors visa tai ir tampa prioritetais šiuo metu, svarbu atsinaujinti ir savo telefono programėles. Nes labai gali būti, kad kol mėgavomės geru oru, ėmė ir pasirodė programėlės, kurios stipriai palengvintų mums gyvenimą, nustebintų ar tiesiog leistų papramogauti. O kad taip nenutiktų, „Bitės Profai“ atrinko 5 naujas ar neseniai atnaujintas programėles, kurias ir siūlo jums išmėginti gegužę.

„Šį mėnesį stebime kelias tendencijas. Visų pirma, programėlių kūrėjai stengiasi įvairiai išnaudoti ar patobulinti neseniai pasirodžiusių telefonų, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S10“ galimybes. Taip pat – daug dėmesio skiriama programėlėms, leidžiančioms palengvinti ar paįvairinti bendravimą su draugais naudojant išmaniuosius telefonus. Galiausiai, vis dar neslopsta senų žaidimų ar apskritai klasikos populiarumas, kuri šiais laikais atgimsta naujai. Vienas paskutinių ir tikrai vertų dėmesio pavyzdžių – kiek perdaryta „gyvatėlė“, daugeliui sukelsianti nostalgiją“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone ir dalinasi penkiomis naujausiomis ar neseniai atnaujintomis programėlėmis, kurias verta išbandyti.

1. Mėnesio gudrybė naujiems telefonams „Samsung“

Programėlė: „Energy Ring“

Platforma: tik „Android“ ir tik telefonams „Samsung Galaxy S10, S10e, S10+ ir S10 5G“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Pasak M. Vrubliausko, sunku atsidžiaugti neseniai įsigytų naujutėlaičiu telefonu, ypač kai specialiai jam kuriamos atskiros programėlės: „Jei neseniai įsigijote naujausią telefoną „Samsung Galaxy S10“, ši programėlė skirta būtent jums. Kalbant paprastai, programėlė „Energy Ring“ leidžia aplink priekinės telefono kameros objektyvą susikurti šviesos ratą. Smagu tai, kad patį šviesos ratą galima keisti ir pasirinkti labiausiai telefonui tinkančias spalvas. O naudinga tai, kad pats ratas turi ir naudingą funkciją – jis parodo, kiek telefono baterijos išnaudojote ir kiek jos dar liko. Tad kai kitą kartą norėsis jungti ekraną tam, kad pamatyti, kiek telefone baterijos, pakaks mesti žvilgsnį į jo priekinę kamerą!“

2. Mėnesio atradimas

Programėlė: „Laughable“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

Kai kurios programėlės, kaip teigia M. Vrubliauskas, yra puikios tuo, kad tiesiog leidžia patogiai naudotis mėgstamais dalykais ir palengvina jų paiešką: „Kas gi nemėgsta gerai pasijuokti? Todėl programėlė „Laughable“ skirta kiekvienam. Joje sudėtos ir nuolat pildomos įvairių žanrų tinklalaidės. Iš visos gausos tikrai nesunku atrasti mėgstamiausias, o vėliau, vaikštinėjant mieste ar pakeliui į susitikimą, smagiai pasijuokti. Beje, programėlėje galima atrasti įvairiausių žanrų tinklalaidžių, bet komedijai teikiamas prioritetas. Kita vertus, kada paskutinį kartą teko gerai pasijuokti?“

3. Mėnesio palengvinimas

Programėlė: „Lightbeam – screen sharing“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

„Ar esate kada atsidūrę tokioje situacijoje, kai būtina kažką susitarti, įsigyti ar išspręsti kokią nors problemą su draugu, bet žodžių kalbant telefonu nebepakanka? Tuomet jums tikrai pravers „Lightbeam“. Ši programėlė leidžia su draugais apsikeisti ekranais. Tai yra savo telefone matysite jų ekraną, o jiems parodysite savąjį. Tokiu būdu galima greičiau drauge išspręsti problemas, pavyzdžiui, jei nežinote, kaip ką nors nustatyti telefone, taip pat užsisakyti kartu bilietus, išsirinkti bei užsirezervuoti restoraną ir t.t. Ši programėlė leidžia sutaupyti brangaus laiko, kurio daugiau liks drauge susiplanuotoms veikloms!“ – teigia M. Vrubliauskas.

4. Mėnesio susirašinėtojų džiaugsmas

Programėlė: „Sticker Maker – BeSticky“

Platforma: „iOS“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

M. Vrubliauskas pastebi, kad kartais nieko nėra geriau nei nusiųsti draugams naują, nematytą „emodžį“ arba paveiksliuką ir jie visi klausia „kaip tai padarei?!“.

„Išties geras jausmas, kai susirašinėjant su draugais gali nusiųsti jiems kažką, ko jie dar nėra matę. Tada iškart atkreipi jų dėmesį! Norintiems kaip tik tokios programėlės, siūlau „Sticker Maker“. Ši programėlė leidžia išsirinkti patinkančius stilizuotus paveikslėlius, bet ir įklijuoti į juos savo veidą! Programėlė šauniai atpažįsta veidus ir nuotraukas, todėl padės lygiai išsikirpti savo veidą ir iškart įkomponuos jį į gerai atrodančius paveikslėlių šablonus. Tad kai kitą kartą draugai bandys nustebinti jus kokiais nors naujais „emodžiais“ ar paveikslėliais, atsakykite jiems tuo pačiu!“

5. Mėnesio žaidimas

Programėlė: „Gobble Dash“

Platforma: „iOS“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

„Ar prisimenate seną gerą „gyvatėlę“? Jei taip, tuomet turiu gerų naujienų – žaidimas „Gobble Dash“! Galima drąsiai teigti, kad tai yra šiuolaikinė „gyvatėlė“, kuri tikrai primena „Nokia“ laikus, bet ir pasiūlo kai ką naujo. Šiame žaidime taip pat valdome nuolat ilgėjančią gyvatę, tik čia leidžiama judėti ne po visą plotą ekrane, bet po siaurus koridorius. Tikslas tas pats – surinkti visus rutuliukus bei neatsitrenkti į savo ilgėjantį kūną. O tie, kas senųjų „Nokia“ telefonų laikų nebeprisimena, šis žaidimas puiki proga išbandyti ir įsivaizduoti, kokius žaidimus labiausiai mėgo nespalvotų telefonų savininkai“, – sako M. Vrubliauskas.

Galiausiai, kaip teigia M. Vrubliauskas, jei norėsite sužinoti, kurios programėlės ar žaidimai šiuo metu yra naujausi ar populiariausi, bet kada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančius „Bitės Profus“ ir jie visuomet jums patars.

2019.
07.16

Socialinio tinklo „Twitter“ gimtadienis: 10 faktų, kurių nežinojote

Vienas populiariausių pasaulyje socialinis tinklas Lietuvoje taip ir netapo plačiai naudojamu. Todėl apie šią svarbią ir įdomią platformą žinome nedaug. Milijonų dalybos, išskirtinės žvaigždžių nuotraukos, karščiausios naujienos – viskas telpa šiame interneto kanale. Šiandien vis dar yra besidominčių socialiniu tinklu „Twitter“ bei klausiančių, kodėl mūsų šalyje jis ne toks populiarus. Todėl 13-ojo „Twitter“ gimtadienio proga „Bitės Profai“ palengvina šią naštą: ne tik atsako į klausimą, kodėl šis socialinis tinklas neprigijo Lietuvoje, bet ir pristato 10 įdomių faktų, kurie padės geriau susipažinti su „Twitter“.   

Skaityti plačiau
2019.
07.11

5 mitai apie išmaniuosius telefonus, kuriais vis dar kartais tikime

Išmaniąsias technologijas dažnai gaubia mitai ir neįtikėtini patarimai, kurie buvo paneigti šimtus kartų, tačiau jais tikima iki šiol. Išmanieji telefonai – ne išimtis. Nors jie egzistuoja mažiau nei 20 metų, apie juos jau galima išgirsti daugybę mitų. Ir niekada negali žinoti, iš kur šie mitai atsirado ir ar juose yra bent krislas tiesos. Todėl „Bitės Profai“ atrinko 5 populiarius bei vis dar gajus išmaniųjų telefonų mitus, kuriuos paaiškina ir paneigia.

Skaityti plačiau
2019.
07.04

5 naujausios programėlės, kurias turi išmėginti šią liepą

Ką daryti, kai vasarą staiga atšąla, o tu su šortais? Arba jei atidėjo skrydį, vėluoja autobusas ar laukiate eilėje? Visada galite atsinaujinti savo išmaniojo telefono programėles! O kad jų nereikėtų toli ieškoti, „Bitės Profai“ atrinko 5 naujas ar neseniai atnaujintas programėles, kurios neleis liepos mėnesį nuobodžiauti.

Skaityti plačiau
2019.
06.27

Fotografuojame vasarą: kokių programėlių mums reikės?

Kai už lango tokia vasara, norisi pasiimti su savimi tik išmanųjį telefoną, neapsikrauti kitais daiktais ir leisti laiką lauke. O toliau formulė paprasta: kuo daugiau laiko vasarą praleidžiame lauke, tuo daugiau atsiranda pagundų išsitraukti savo telefoną ir fotografuoti. Ir nors beveik visi naujesni telefonai turi geras kameras, ką daryti, jei draugų nuotraukos socialiniame tinkle „Instagram“ atrodo geresnės? Arba kaip suteikti nuotraukoms daugiau gyvybės ar nuimti keletą nekuklių spuogų? „Bitės Profai“ paruošė specialų fotografavimo programėlių arsenalą tam, kad ši vasara būtų viena įsimintiniausių.

Skaityti plačiau
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus.
Gaukite BITĖS pasiūlymą

Gaukite BITĖS pasiūlymą

+370
Užpildydamas formą sutinku, kad BITĖ susisiektų su manimi dėl šio pasiūlymo ar pateiktų kitus savo prekių ar paslaugų pasiūlymus.
Serverio klaida, pabandykite dar kartą vėliau.

Ačiū

Jūsų duomenys sėkmingai priimti.
Susisieksime su jumis netrukus.